jít naiDNES.cz

Drastická pooperační dieta Karla Gotta: Na co všechno musí Mistr zapomenout?

Karla Gotta propustili v pondělí z nemocnice zpět Na Bertramku. | foto: showpix

Zpěvák Karel Gott sice včera úspěšně podstoupil operaci břišní dutiny, přesto ještě jeho utrpení neskončilo. Nejenže ho čeká dlouhá dieta, známý gurmán musí navíc být několik dní na umělé výživě.

V pondělí dopoledne Karlu Gottovi lékaři po několika měsících života s provozním zakončením trávicího traktu vrátili střevo zpátky do dutiny břišní. Přestože podle jeho mluvčí dopadla operace na výbornou, nemá Gott ještě vyhráno. Naopak. Tohle je pro něj začátek rekonvalescence.

My jsme zjišťovali, co jej nyní čeká a není to pro Mistra nic příjemného. „Následující dny musí být na umělé výživě,“ svěřila se Expres.cz předsedkyně dobrovolného sdružení stomiků Marie Ředinová.

Lékaři tot musí zjistit, jestli jsou střeva dobře spojená. Když bude vše dobře fungovat a předpokládám, že bude, dají mu hovězí nebo kuřecí vývar,“ prozradila nám Ředinová, která sama podobnou operaci před léty podstoupila, tudíž mluví z vlastní zkušeností.

A ani poté ale nebude mot Gott, který se podle informací Expres.cz nemůže dočkat, až se pořádně nají, jíst vše, na co pomyslí. Čeká ho totiž několikatýdenní bezezbytková dieta.

„Jde o šetřící dietu, která tolik nenamáhá střeva. Nesmí se jíst zelenina, šlupky, semínka. Naopak se doporučují tětoviny, tvrdší bílé pečivo. Smí se jogurty, tvaroh. Nesmí nic, co by ho nadýmalo,“ prozradila nám s tím, že je přímo doporučeno jíst vařené maso a sýry, takže Mistr hlady rozhodně trpět nebude.

Bude si muset jenom hlídat stravu, aby neobsahovala nic, co se špatně tráví. To by totiž jeho trávícímu traktu a celkově tělu nemuselo dělat dobře.

Nepochybujeme ale, že o něj bude dobře postaráno. Přece jen si vzal zdravotní sestřičku a Ivana si snad ještě něco ze školních let pamatuje.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:39 7. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  22
 • Trapas
  12
 • Cože
  10
 • Tvl
  9
 • Haha
  7
 • Sladký
  7
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře