Úterý 4. srpna 2020, svátek má Dominik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Rodinný klan Klausových o koronaviru: Jeden chtěl lidi podpořit, druhý se bránil nošení roušky

  Zatímco Václav Klaus mladší si dal za úkol zlepšit lidem náladu a dodat jim povzbuzení v čase „války“, jeho otec byl o poznání méně smířlivý a jeho výrok o rouškách nadzvedl nejedno obočí. Kdyby vás to zajímalo, podle zakladatele ODS nejsou roušky jen ochranný prostředek, ale jsou také nástrojem levicové zelené ideologie, která ovládla svět. Ze stejného důvodu Klaus starší nepoužívá na lyžařských svazích ani helmu. Rozdíl je však v tom, že svým pádem do prašanu bývalý prezident nikoho nakazit nemůže, kdežto v současné chvíli může nemoc přenášet poměrně snadno.

  Současná situace je pro lidi v České republice pořádně komplikovaná, a tak není divu, že plno politiků má potřebu se nějak vyjádřit.

  Stejné nutkání měl zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší, který se rozhodl lidi povzbudit a dodat jim sílu, ve svém vyjádření například cituje Libušino proroctví.

  „Někoho kritizovat či vystresovat umí každý. Uklidnit, podpořit či zlepšit náladu ostatním je obtížnější. V dnešní dny mi velmi chybí nějaké státnické vystoupení,“ řekl Václav Klaus mladší, který ve svém prohlášení čerpal podle vlastních slov z moudrosti předchozích generací. 

  „Jsme ve válce. Sice s neviditelným nepřítelem, ale je jasné, že útočí na naše zdraví, životy i majetek. Chovejme se podle toho. Buďme semknutí, zodpovědní, odvážní, nenechme se. Každý dejme podle svých možností s pokorou do služby naší zemi, našemu okolí a našim rodinám své schopnosti, znalosti, sílu, ale také svou trpělivost, humor a nadhled,“ prosí Čechy lídr hnutí Trikolóra, jenž připomněl, že v minulosti se tento národ musel vypořádat s řadou utrpení.

  Václav Klaus ml. se podivuje nad tím, proč se dělá takový humbuk kolem návštěvy...

  „Můj drahý národ český neskoná, on pekla hrůzy slavně překoná! Toto proroctví platí po staletí. Bude platit i nadále. Hlavu vzhůru!“ cituje Václav Klaus mladší kněžnu Libuši.

  K národu promluvil i starší z rodiny Klausových, bývalý český prezident. Přestože je Václavu Klausovi už 78 let a spadá do velmi ohrožené skupiny obyvatel, žádný strach z nemoci prý nemá.

  „Někdo se podivoval, jak to, že nenosím roušku. Nemám ji ani doma. O mně je všeobecně známo, že na lyžích nenosím helmu. To je taková moje polemika s takzvaným principem předběžné opatrnosti, který přes zelenou ideologii ovládl náš svět,“ řekl bývalý prezident, který možná svůj postoj k rouškám přehodnotí, až budou na veřejnosti povinné.

  Přece jen je to také ukázka jisté solidarity s ostatními, pane prezidente.

  Nutno podotknout, že Václav Klaus starší nemoc ve svých vyjádřeních odmítl jakkoliv bagatelizovat a veřejně poděkoval všem, kteří nyní v první linii Čechům pomáhají.

  Podle zakladatele ODS je navíc logické, že někteří lidé v současné situaci panikaří a nedokážou zachovat chladnou hlavu.  

  Václav Klaus starší Čaputovou jako spásu Slovenska nevidí...

  „Nejsme všichni psychicky vyvážení. Že slabší jedinci panikařit musí, je skoro dané, neposmívejme se jim, prosím,“ vyzval Klaus, který zároveň uvedl, že není zastánce plošné karantény a předchozí bezpečnostní opatření podle něj byla dostatečná.

  Koronavirus republice uškodí podle Klause staršího také ekonomicky. Doposud rostoucí ekonomika se propadne do záporných čísel a podle jeho odhadu poklesne o 10 nebo až 15 procent.

  Fotogalerie

  Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

  Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

  Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

  Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

  Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

  Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 4. srpna 2020, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz