Čtvrtek 28. května 2020, svátek má Vilém
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Podnikání Slovákové je oficiálně rizikové. Má na krku ČOI i policii, její gely nedostal nikdo

  V době koronavirové krize se roztrhl pytel s takzvanými koronašmejdy, kteří se rozhodli na celosvětové pandemii vydělat. Česká obchodní inspekce má poslední dobou plné ruce práce, a to zejména s podnikavci, kteří se dali na prodej dezinfekcí, gelů a přidružených zdravotnických potřeb k přečkání nouzového stavu. E-shop Slovákové je od nynějška oficiálně rizikový.

  Brněnská vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (30), která se rozhodla vydělávat si peníze jako majitelka e-shopu a také jako chodící reklama na Instagramu, kde propaguje vše možné od sítě automyček až po čokoládové krémy, má v době koronavirové zaděláno na velké nepříjemnosti.

  Prodejkyně plavek se nejprve rozhodla poskytovat údajně dezinfekční gely dovezené z Maroka, a to tehdy, kdy teprve začala restriktivní opatření a dezinfekce byla v celé zemi zcela vykoupená. Slováková nabízela jednu malou lahvičku, u níž nebyl prokázán původ ani složení, za pět set korun, tedy za částku přímo neskutečnou, nemravnou a dokazující pouze touhu po výdělku, nikoliv k podání pomocné ruky v těžké době.

  Když se lidé vůči jejímu chování ohrazovali, Slováková je začala nazývat „trdly“, což si poslední dobou velmi oblíbila a častuje tak veškeré kritiky nehledě na to, že jako majitelka byznysu by vůči zákazníkům měla postupovat trochu jinak, ale co je ještě horší, podle vyjádření ČOI tyto gely, které začala prodávat dle svého Instagramu 11. března, do začátku dubna nikdo nedostal, jak vyplývá z článku na serveru Rozhlas.cz.

  „Ověřujeme, nakolik svým chováním porušila zákonné předpisy. Pokud se tak prokáže, já jsem přesvědčen, že ano, bude jí uložena sankce. Pokud mám poslední informace, tak se tímto případem zabývá i Policie České republiky,“ říká k podnikání Nely Slovákové Karel Havlíček, ředitel jihomoravského a zlínského inspektorátu České obchodní inspekce.

  Na e-shop Nely Slovákové se sneslo více než sto podnětů, a pokud bude prokázán trestný čin, nevypadá to pro Slovákovou růžově, protože v době vyhlášeného stavu nouze jsou sazby přísnější. Slováková může být popotahována za podvod a padělání, jelikož Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně na svém oficiálním účtu striktně odmítla, že by kdy pro obchod Nely Slovákové vystavovala potvrzení o tom, že její roušky obsahují aktivní stříbro, a dle vyjádření technologické fakulty jsou podpis i razítko na údajném certifikátu univerzity falešné.

  Slováková tak nejenže dluží lidem gely a její roušky za zhruba tři sta korun jsou nejasného původu a nechrání, jak by měly, její e-shop označuje ředitel jihomoravské pobočky ČOI za rizikový.

  „Zpravidla se jedná o to, že spotřebitelům není dodáno to, co si objednali, byť to zaplatili. Nebo naopak mají podezření, že se jedná o nefunkční výrobky. Já osobně bych doporučil spotřebiteli, aby se obchodu obloukem vyhnul,“ říká Havlíček pro server Rozhlas.cz.

  A co na to bývalá vítězka Hotelu Paradise?

  „Samozřejmě mě to mrzí, vůbec to nechápu, nevím, jaký k tomu mají důvod. Chyba, kterou musím uznat, je ta, že jsme si vzali na ramena větší množství objednávek, než jsme očekávali, že zvládneme,“ brání se Slováková.

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

  Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

  Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

  Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 28. května 2020, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz