Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Těhotná Korolová se pustila do zákazu mužů u porodu: Zdravotní sestřička ji naprosto setřela

  Korolová nedbá toho, že zdravotníci mají práce nad hlavu | foto: Tilen Vajt, Pavel Dvořák, Ivan Kahun

  S těhotnou muzikálovou hvězdou Ivanou Korolovou (31) pěkně hýbou hormony. Ani není divu v této vypjaté době kvůli koronaviru. Bojí se o své miminko a bojí se porodu, který by mohl kvůli novému zákazu proběhnout bez partnera. Jenže v tom svém rozčilení dost přestřelila a v mateřské sobeckosti nemyslela na zdravotní personál, který by mohla svými slovy a hlavně činy poškodit. Také se do ní jedna zdravotní sestřička pustila.

  Herečka Ivana Korolová spustila ohromnou lavinu nevole, když si vylévala srdíčko ohledně zákazu mužů na porodním sále, který je teď momentálně platný kvůli šíření koronaviru. Byla dost nevybíravá a chtěla si prosadit svou, vůbec nemyslela na zdraví personálu v porodnici.

  „Tohle se mi zdá? Co je to za nesmysl? Žena je přece celou dobu s mužem doma, takže pokud je nakažený jeden, tak i druhý. Proto nevidím důvod, proč by nemohl být otec u porodu? Porod je tak jedinečný okamžik, že tohle je nemístné nařízení, které mimo jiné nedává smysl,“ rozohnila se na Instagramu těhotná Ivana. 

  Dalo by se chápat, že má strach o to, aby její partner byl u porodu, většina žen si to přeje, ale bohužel nejsme v situaci, kdy si můžeme vybírat. Jenže herečka ještě přitvrdila.

  „Pevně doufám, že si tohle líbit nenecháme! Chápu, že takové rozhodnutí může dát jenom muž, který nemá dítě, a pevně věřím, že tento ‚omyl‘ bude brzy odvolán,“ přilévala olej do ohně s tím, že klidně bude rodit s respirátorem, ale chce tam mít partnera.

  A také poukázala na fakt, že ženy budou chtít rodit doma.

  Ivana Korolová si vylila své srdíčko na Instagramu, ale moc pochopení nezískala.

  Asi očekávala, že jí matky budou pochlebovat a chválit ji za její názor a odhodlání proti tomu nařízení protestovat, ale stačil jeden komentář zdravotní sestřičky a ztratila pevnou půdu pod nohama. Ta jí racionálně a napřímo vysvětlila, jak se opravdu věci mají. 

  „Nesmysl? Jsem porodní asistentka pracující na sále, ve všech nemocnicích je kritický nedostatek ochranných pomůcek. Máme co dělat, abychom my zdravotníci ochránili sebe a ženám poskytli prvotřídní a profesionální péči. Pokud z nás onemocní jedna, zavírá se oddělení, porodnice, ženy si pak nebudou moct vybrat, kde chtějí rodit, a budou centralizovány do vybraných porodnic bez možnosti volby. Toho nechceme docílit,“ setřela Korolovou sestřička, která se nestačila divit, co si to na Instagramu přečetla. 

  Ivana Korolová si vylila své srdíčko na Instagramu, ale moc pochopení nezískala.

  Poté se asi herečka chytila za hlavu, protože to nebyl jediný komentář, který se divil, co to píše. Proto ho celý smazala a začala si sypat popel na hlavu. 

  „Upravuju svůj komentář k situaci, protože byl zbytečně emotivní a vzbuzoval tu hádky mezi dvěma tábory, to nechci v téhle situaci. Vypínám možnost komentářů ostatních, aby se tu nešířila negace. Říkám jen, že s tímhle nařízením nesouhlasím, protože věřím, že to jde vymyslet jinak. Doufejme, že se situace změní brzy,“ dodala smířlivěji.

  Je jasné, že je plná hormonů, strachu, zděšení a neudržela své pocity na uzdě, což je v jejím stavu a v této nelehké situaci pochopitelné. Ale měla by myslet i na ostatní lidi, kteří si chtějí chránit své zdraví, což je i zdravotnický personál na porodním sále. 

  Fotogalerie

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

  Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

  Premium

  Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

  V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz