Ostudou amerických voleb je Kanye West: Volil poprvé, dal sebe a jeho hlas šel akorát do kopru

4. listopadu 2020
Každý věděl, že boj Kanyeho Westa o Bílý dům dopadne úsměvně a reálně nemá šanci dvojici Trump–Biden konkurovat, ale že to bude až takový trapas? Raper, který se považuje za Ježíše, se stihl zaregistrovat pouze ve dvanácti zemích s nízkým počtem volitelů, přičemž v té vlastní to nezvládl, a tak se na volební lístek musel dopisovat ručně, čímž jeho hlas propadl. Že je za vola, ho ale zjevně netrápí. Kandidovat hodlá i za čtyři roky.

Kanye West oznámil kandidaturu na prezidenta až v průběhu letošního roku, do té doby veřejně podporoval Donalda Trumpa. Blýskl se třeba prapodivným setkáním s příznivci, kde opásán neprůstřelnou vestou hystericky brečel, když všem vyprávěl, jak by rád jako prezident vyhlásil boj například chudobě.

K registraci do voleb ve většině států Kanye West nestihl sesbírat dostatečný počet podpisů, kandidoval tak všehovšudy ve dvanácti státech. Za kampaň přitom utratil několik milionů dolarů. Nakonec získal 60 tisíc hlasů, největší úspěch měl v Tennessee, kde ho volilo 10 tisíc lidí. Z celkového počtu voličů to je jen 0,3 procenta.

Volil jsem sám sebe! Jsi úplný idiot, píší lidé

West hlasoval ve volbách sám pro sebe. Má to ale háček. Ani ve Wyomingu, kde hlas odevzdával, se nestihl do voleb registrovat. Na lístek se tak dopsal propiskou, čímž jeho hlas propadl.

„Dnes poprvé v životě hlasuji pro prezidenta Spojených států a hlas dávám někomu, komu plně důvěřuji… Sobě,“ napsal raper na Twitteru.

Otřesné je, že tento člověk, jehož sledují miliony lidí, vydělává další miliony na své „hudbě“ a prohlašuje se za vizionáře a Ježíše, volil ve svých třiačtyřiceti letech poprvé v životě. Na hlasovací lístek, kam se dopsal propiskou, navíc nedoplnil reprezentanty do Sněmovny, takže jeho lístek má stejnou váhu, jako by ho spláchl do záchodu.

Pozitivní zprávou na druhou stranu je, že uživatelé Twitteru na jeho exces reagují většinou negativně.

„Bolí mě sledovat jeho stupiditu,“ píše uživatel Scott.

„Ty jsi nevyplnil ani reprezentanty? Plánuješ zničit celou zemi?“ ptá se Becca.

„Ty volíš poprvé v životě? Prosím vás, takhle vypadá Amerika,“ napsal Aidan Smith.

„Jsi zkurvené zklamání ve všech směrech,“ píše mu Jamie Grayson.

West dal ke svému hlasování několik postů a pod nimi se to hemží tisíci komentáři, které si West jako motivační heslo na polštář určitě nevyšije.

Fiasko, po němž je všem pro smích nebo za největšího trotla země, ho ale od záměru vybojovat místo v Bílém domě neodrazuje. K jednomu z tweetů napsal „Kanye 2024“, zjevně tak hodlá kandidovat i za čtyři roky.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:49 čtvrtek 4. března 2021. Anketa je uzavřena.

  • 74
  • 31
  • 20
  • 17
  • 17
  • 15
Komentáře