jít naiDNES.cz

Kutil Kanye West staví „úly“ pro chudé, bez povolení jim hrozí zbourání

Kanye West myslí na potřebné: Na svém pozemku staví futuristické domy pro lidi bez domova. Sousedům tím ale radost neudělal, navíc na ně nemá povolení. | foto: Koláž Expres.cz

Umělec Kanye West (42) cítí, že uzrál čas se začít věnovat bohulibějším věcem než jen těm povrchním, mezi něž patří třeba jeho hudba, módní výstřelky nebo oprašování pozadí manželky Kim Kardashian. Pod vlivem Star Wars se proto pustil do stavby prototypů příbytků pro lidi bez domova či s nízkými příjmy. Domy, které vypadají jako obří úly, však staví bez potřebného povolení, zato s velkým sebezapřením sousedů.

Okázalý projekt zahrnuje vybudování zatím čtyř prototypů staveb, jež mají sloužit jako střecha nad hlavou bezdomovcům a lidem s nízkými příjmy. Tak ho Kanye West také s velkou pompou představil začátkem srpna redaktorovi časopisu Forbes.

O konkrétní podobě projektu budovaného na jeho pozemku o výměře 121,4 hektaru neměl hudebník v té době ještě příliš jasno. Jednou z možností je, že stavby nechá zapustit do země a světlo do nich budou přivádět pouze kruhové otvory na vrchu každé z kupolí. Příbytky mají připomínat obydlí lidí pobývajících na pouštní planetě Tatooine známé ze ságy Star Wars

Jenže jak se říká, pýcha předchází pád. A ten může být v raperově případě sakra bolestný. Umělec jaksi „pozapomněl“ na potřebná povolení. Zřejmě měl za to, že nad ním úřady přimhouří oči, vždyť je přece slavná osobnost.

Stavba a její hlučnost se navíc nelíbí sousedům, kteří se se svými stížnostmi obrátili na místní stavební úřad. Ten podle informací webu TMZ vyslal na místo svého inspektora a ten pro Westa rozhodně neměl dobré zprávy.

Stavba nemá potřebná povolení. Raper je musí neprodleně obstarat, anebo objekty strhnout. Musí to však stihnout do 15. září. Těžko říct, jak se s tím manžel Kim Kardashian, který se už několikrát topil v dluzích, popere. Nebylo by to poprvé, kdy jeho velikášský projekt nevyšel...

Požádá snad o pomoc miliardáře Marka Zuckerberga, nebo se spolehne na svou drahou choť, která patří k nejvlivnějším instagramovým celebritám? 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat