Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Jak je důležité míti Robiho: Je to on, kdo Kamu radí s krizovou komunikací?

  Mohlo to skončit jednou omluvnou větou a doplněním zdroje fotky a receptu na cuketové rolky. Kamila Kamu Rundusová (31) ve spolupráci s přítelem Robim Chadem zvolila o dost krkolomnější cestu dlážděnou výmluvami, nicneříkajícími ezořečmi o lásce a vesmíru i osočováním všech, kdo jí aktuálně nejdou na ruku. Známá kuchařka může přijít o dost fanoušků, kteří nestačí zírat na to, co jejich idol předvádí. Přitom stačilo tak málo. To ve finále uznala i ona sama, po krátké sebereflexi ale dál jede svou.

  I když je to v současné době a konstelaci vesmíru asi zbytečné, někteří fanoušci Kamily Kamu Rundusové pořád neztrácejí naději a věří, že vezme rozum do hrsti a cuketovou blamáž se jí podaří ustát a vyřešit se ctí. 

  „Chci zmínit jedinou věc, lidé po tobě chtěli recept, ne fotku. Mohla jsi teda na Instagram hodit jen onen recept. Pokud to děláš pro lidi z lásky, nechápu, že se tak stresuješ fotografií, vždyť i bez fotky by to šlo,“ napsala jí jedna z fanynek ve vyjádření, které by jistě podepsala spousta z nich. Souzní s ním i lidé, kteří Kamu neznají nebo je jim fuk.

  „Pokud fotku nemáš a hodláš podpořit autora, nejlépe ho podpoříš označením jeho fotky. Dostane se tak do povědomí více lidí,“ doplnila. 

  „Mrzí mě, že narážky lidí bereš jako nějaké ublížení nebo útok na svou osobu. Asi všechny jen zarazilo, že se nejedná o tvou fotku, protože jsi právě svými úžasnými fotkami jídla proslulá! Nejbarevnější kuchařka je toho důkazem,“ vysvětlila ve svém příspěvku směřovaném Rundusové jedna z jejích příznivkyň.

  „Stačilo říct, že jsi fotku koupila, a nebyla by z toho taková přeháňka. Avšak Robiho reakce, ve finále i tvoje, byla poněkud přehnaná a jen rozbouřila tuhle kauzu. Místo krátkého a jasného vysvětlení, které by tuhle kauzu uzavřelo, se lidem dostalo kázání, že jsou všichni negativní, zakomplexovaní, mají život na hovno a vlastně ti jen závidí,“ uhodila hřebíček na hlavičku.

  „Přeber si to, jak chceš, zablokuj mě, pokud je to potřeba. Třeba tě to zase posune dál,“ dodala ve své emotivní, zároveň však velmi věcné zpovědi.

  „Tohle vnímám jako fakt kvalitní konstruktivní kritiku a moc si jí cením! Díky! Vážně nevidím nic špatného na tom, že jsem použila krásnou fotku, na kterou jsem si zaplatila licenci. I to hledání mě stálo čas a práci,“ reagovala Kamu, která dobře míněnou kritiku velmi ocenila. Bohužel záhy opět spustila písničku, kde není špetka pokory, zato se tam hodně opakuje „já“, „kdybyste mě znali“ a „víte, kdo já jsem“.

  Dál si jede svou a má za to, že každý by měl dělat, co uzná za vhodné, a nechat ostatní na pokoji.

  „Je to úplně jedno. Za tu kauzu jsem ale ráda, tohle se mělo stát a už k tomu dlouho směřovalo. Píšeš, že vesmír není jen o hezkých věcech. Kdybys věděla, kolik nehezkých věcí procesuju, možná bys to chápala lépe. Ale vy mě tu nikdo neznáte,“ dodala kuchařka, která opět smíchala pověstná jablka s hruškami.

  Kamu a její zdravá mísa, na kterou se třese i její přítel Robi.

  Jak moc Robi Kamu ovlivňuje v jejích názorech na život a řešení problémů?

  Fakt, že se chlubím cizím peřím, v tomto případě fotkami jídel, případně i postupy na jejich přípravu, nejde dávat do souvislosti s těžkostmi a strastmi, které mi život připravil do cesty. Mnohem více je to o slušnosti a férovém přístupu k fanouškům a lidem jako takovým. Zvláště když na „nejbarevnějších“ jídlech postavím svou kariéru...

  Kamu si pod tíhou vesmíru a věčného „salámismu“ přítele Robiho, který nikdy pořádně nepracoval a těžko tak může kloudně přispět do diskuze, dál jede svou. I když náznaky sebereflexe tu přece jen jsou. Ale jen tolik, aby to kritikům a vyděšeným fanouškům zacpalo ústa a dali konečně pokoj.

  „Udělala jsem to poprvé, neměla jsem s tím zkušenost. Kdybych to dala do kuchařky nebo do nějakého autobiografického díla, neřeknu ani slovo. Ale tohle je Instagram! Černá díra. Poučila jsem se, že když něco takového udělám, napíšu ilustrační foto. Vždyť já jen vyslyšela prosby, co s dvoumetrovými cuketami,“ hájí se kuchařka po několika dnech, co si kauza žije vlastním a velmi čilým životem.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

  Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

  Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

  Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

  Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

  Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz