jít naiDNES.cz

Julianne Moore s rodinou opouští Vary, ráda by ještě stihla Prahu

Julianne Moore | foto: Expres

Americká herečka Julianne Moore (58) zazářila na festivalu v Karlových Varech jako hvězda první velikosti! Lázeňské město si na první pohled zamilovala, stejně jako uvolněnou atmosféru, nutno říct, že fanoušci si zase zamilovali ji i jejího manžela, režiséra Barta Freundlicha (49).

„Byl to pro mne nádherný večer, včetně úvodní show s tanečníky a bláznivou akrobacií, a vychutnala jsem si jej o to víc, že jsem jej mohla sdílet s rodinou. Tedy byla jsem nervózní, než jsem šla na pódium, protože jsem věděla, že budu mluvit o svém manželovi, a nechtěla jsem to pokazit,“ přiznala Julianne Moore po slavnostním zahájení karlovarského festivalu, kde spolu s manželem, režisérem Bartem Freundlichem, uvedla snímek Po svatbě

Na něm spolupracovala i její dcera, zahrál si v něm i dlouholetý rodinný přítel Billy Crudup. Rodinnou pospolitost ostatně herečka večer zdůraznila hned několikrát.

V Karlových Varech se herečka s rodinou zdržela do neděle, odkud by její kroky měly vést do Prahy, kterou tolik touží vidět. Pokud se bude držet rady Jiřího Bartošky, vyhne se i davům turistů. Ten jí totiž poradil, aby se na procházku Prahou vydala až kolem třetí hodiny ranní.

Moore mile překvapila nejen důrazem na rodinu, ale i znalostí prostředí, do kterého přijela, včetně dějin totality.

„Na střední jsem chodila ve Frankfurtu, můj otec pracoval v armádě, takže na rozdíl od většiny Američanů, pro které studená válka a železná opona představovaly příliš vzdálené pojmy, jsem to znala zblízka,“ překvapila.

„Berlínskou zeď jsem poprvé viděla ve svých osmnácti, takže zažít pak její pád a nástup svobody bylo pro mne ohromné,“ zavzpomínala. „Je důležité to neustále opakovat, protože zapomínat je příliš snadné,“ dodala sympatická herečka.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat