Řidič minibusu smrti promluvil: Nespal jsem, ztratil jsem nad vozem kontrolu

4. května 2019
Zavinil velmi zbytečnou smrt fotbalové hvězdy Josefa Šurala (†28), když měl usnout za volantem a minibus se zřítil do škarpy a narazil do skály. Je za to pranýřován, on sám se s tou tragickou nehodou nemůže srovnat a brání se.

Minibus, který vezl fotbalisty ze zápasu v Kayseri, už byl skoro u cíle. Zbývaly pouhé dva kilometry k tréninkovému centru, odkud se sedm fotbalistů mělo rozjet ke svým domovům.

Řidič s iniciálami E. A. najednou sjel do škarpy a o přilehlou skálu urval dveře. Bohužel Josef Šural neměl být připoutaný, proto z vozu vypadl, přivodil si mnohačetné zlomeniny a těžký úraz hlavy. 

„Podle informací, které jsem obdržel od policie, byli v autě dva řidiči a oba spali,“ oznámil verdikt i šéf fotbalového klubu Hasan Cavusoglu.

Všechno nasvědčovalo tomu, že to tak bylo a že bohužel i řidič, který seděl za volantem, opravdu usnul. „Bouračku si nepamatuju, jsem pořád v šoku,“ řekl řidič, jehož policie vzala ihned do vazby. Teď ale najednou otočil! 

Fotbalista Josef Šural zemřel kvůli souhře nešťastných náhod.

Fotbalista Josef Šural zemřel kvůli souhře nešťastných náhod.

„Nespal jsem. Auto se mi najednou vymklo z rukou,“ popisuje. Že by mu tuto taktiku poradil právník, aby se vyhnul většímu trestu? Žádná slova lítosti bohužel vůbec nepřišla. 

Při tragédii umřel táta od dvou malých dětí, mladší holčičce jsou tři měsíce. A vdova viníkovi nikdy neodpustí. „Nikdy se nepřestanu ptát proč...,“ vzkázala na Instagramu Šuralova zoufalá manželka Denisa.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:04 neděle 1. září 2019. Anketa je uzavřena.

  • 24
  • 23
  • 23
  • 15
  • 14
  • 14
Komentáře