Těhotenství bylo šok, vnoučata vidíme málo, nový partner je lhář! Rozhovor s otcem zesnulého Šurala

8. června 2020
Rodina a nejbližší přátelé fotbalisty Josefa Šurala, který tragicky zahynul 29. dubna 2019 v Turecku během autonehody při cestě ze zápasu, se sice ještě nestihli z jeho smrti vzpamatovat, vdova Denisa už ale žije nový život. Rok po jeho smrti porodila syna, jehož má s kontroverzním podnikatelem Tomášem Horáčkem. Aby těch ran pro Šuralovu rodinu nebylo málo, nejenže se o jejím těhotenství dozvěděli z médií, navíc sám Horáček poskytl rozhovor, v němž doslova řekl, že Šural zanechal své rodině jenom hypotéky, které nyní musí on platit. Navíc se neostýchal pochlubit, že fotbalistova dcera Vaneska mu již říká táto. Jak se tyto řádky četly otci Josefa Šurala a co si myslí o slovech muže, který po boku vdovy Denisy nahradil jeho milovaného syna? To sdělil Josef Šural starší v exkluzivním rozhovoru pro Expres.

Před několika dny by váš syn Pepa Šural oslavil třicáté narozeniny. Sešli jste se celá rodina?

V den Pepových narozenin jsme se samozřejmě sešli. Je to pořád čerstvé, a tím pádem hodně těžké. Já osobně se s tím asi nedokážu smířit nikdy, žádnému rodiči na světě bych nepřál takovouto tragédii. Chybí nám nejen jako člen rodiny, ale všechno to, co jsme s ním prožívali, všechny jeho úspěchy, odmalička nám dělal jen a jen samou radost. Zůstala po něm obrovská díra a hrozné prázdno.

Právě v den nedožitých třicátých narozenin vašeho syna se odtajnila nadace na podporu jeho dcer. Věděl jste o tom?

O vzniku nadace jsem věděl, kluci to nosili v hlavě skoro celý rok. Patří jim za to dík a můj velký obdiv. I Vencovi Hladkému (nejlepší kamarád Pepy Šurala, pozn. red.) a všem kamarádům, co se na tom podíleli! Já sám jsem se nijak neangažoval. Bohužel následkem událostí posledních dnů dostal projekt těžkou ránu, ale doufám, že když nic jiného, tak pořádáním různých sportovních akcí pod hlavičkou nadace se aspoň neztratí ten Pepíkův odkaz skvělého a čestného člověka a fotbalového profíka se vším všudy.

Jakou těžkou ránu myslíte?

Jelikož Denisa má nového přítele, navíc podle všeho bohatého, takže spousta lidí od toho dá ruce pryč s tím, že je asi dostatečně zajištěná a s ní i její děti.

Přitom by stačilo, kdyby jeho turecký zaměstnavatel splnil slib, že se o rodinu postará.

Jaká je jejich platební morálka, to se asi všeobecně ví. Věděl to i Pepík, když tam odcházel. Počítal s tím, že výplaty budou asi hodně opožděné. Ale teď těžko říct, jak to dopadne. Snad dají aspoň to, co tam skutečně odehrál.

Zmiňujete nového partnera vaší snachy. Jak jste se dozvěděl o jejím těhotenství?

O tom těhotenství jsme se bohužel dověděli až z médií, což je velmi smutné. Byl to pro mě obrovský šok a jedno velké zklamání! Víc to nechci komentovat. Jinak mě mrzí, že Denisa uvádí špatné vztahy s rodinou. O ničem takovém ale nevím, my jsme jí nikdy nic neudělali. Až postupem času vázla z její strany komunikace a o vnoučatech jsme se převážně domlouvali s jejími rodiči.

Otec tragicky zemřelého fotbalisty Josefa Šurala s vnučkou Vaneskou.

Otec tragicky zemřelého fotbalisty Josefa Šurala s vnučkou Vaneskou

Takže máte možnost vídat se s vnoučátky?

Viděli jsme se s nimi velmi málo. Myslím, že babička, Pepova matka, dokonce vůbec. Doufám, že se to snad do budoucna zlepší.

Četl jste rozhovor s jejím novým partnerem?

Ano. A po přečtení rozhovoru s tím pánem jsem byl v šoku. Některé jeho výroky mě opravdu nadzvedly. Nejdřív se nám „pochlubil“ tím, že Pepíka vůbec neznal, a pak si dovolí ho očerňovat tím, že po sobě zanechal dluhy. To je nehoráznost. Pepa byl naopak velmi zodpovědný a tohle si teda nezaslouží! Nemůže za to, že odešel tak náhle. Tyhle věci by si pohlídal. Ale člověk určitého formátu by takové věci vůbec nezmiňoval, stejně jako to, že mu Vaneska „prý“ chce říkat tati. To už je úplně zbytečné jakkoliv komentovat. Pokud se tomu ovšem dá vůbec věřit.

Jak vůbec vaše rodina nese, že si Denisa našla tak rychle nového partnera?

My se o tom raději nebavíme. Všichni jsme z toho tak nějak v šoku.

Pokud s ní nejste v kontaktu, je něco, co byste jí rád vzkázal?

Nezlobte se, nerad bych něco víc sděloval a vzkazoval tímto způsobem. Pak by mě to třeba mrzelo. Vše jsem řekl popravdě a tak, jak to cítím. A myslím, že je to tak akorát.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:34 úterý 6. října 2020. Anketa je uzavřena.

  • 101
  • 87
  • 33
  • 27
  • 26
  • 23
Komentáře