Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Pohřeb Josefa Šurala: Přijeli Turci, ultras i liga, maminka a vdova nepřestávají plakat

  Slzy, pláč a beznaděj. Neustále opakující se otázka „Proč?“. Pohřeb fotbalové hvězdy Josefa Šurala (†28) se nese v duchu tragédie, která se před týdnem udála v Turecku, kdy přišel zbytečně o život fotbalista, táta dvou malých holčiček. Celé krematorium hlídali bodyguardi, aby vše proběhlo v tichosti a pietě.

  15:30 Poslední smuteční hosté už odjeli, brněnské krematorium zeje prázdnotou. Tímto se s vámi chceme rozloučit, poděkovat za vaši přízeň a přejeme hezký zbytek neděle. 

  15:10 Už i rodina vychází z krematoria a rozchází se. Maminku i vdovu musí podpírat, obě se na obřadu zhroutily a nedokážou přestat plakat.

  Fotbalistova maminka se naprosto zhroutila.
  Vdova Denisa byla naprosto mimo, jakoby si vzala nějaké utišující léky.

  14:40 Smuteční hosté se srocují na náměstíčku před krematoriem, brečí, objímají se, utěšují se navzájem. Rve to až srdce, kolika lidem tato zbytečná smrt změnila život naruby. 

  Po pohřbu bylo poznat, jak moc všechny celý obřad dostal.
  Po pohřbu bylo poznat, jak moc všechny celý obřad dostal.

  Kamarád a spoluhráč Tomáš Vaclík nemohl ani říct pár slov o Josefovi, jak byl plný smutku a slz v očích. „Dnes se to nehodí, omlouvám se,“ pípl sklesle. 

  14:25 Celý smuteční akt zakončil oscarový hit Falling Slowly od Markéty Irglové a Glena Hansarda. Nikdo ani nedutá, všichni stále nemohou uvěřit, že to bylo opravdu to poslední rozloučení s milovaným člověkem, který byl férový nejen na hřišti, ale také v životě. Bohužel jedna kapitola končí. Především pro vdovu s malými holčičkami to nebude vůbec jednoduché. Je na ní poznat, jak moc je zdrcená. 

  Pohřeb Josefa Šurala, obřad končí a všichni přítomní se topí v slzách.
  Pohřeb Josefa Šurala

  14:15 Obřad pomalu končí. Jednou z posledních písní na rozloučenou se překvapivě stal nový duet Karla Gotta s dcerou Charlottou Srdce nehasnou. Je to nejdojemnější pohřeb poslední doby, všichni pláčou a nejsou k zastavení. Rodina si proto vůbec nepřeje kondolence. 

  Pustili dovnitř i veřejnost, aby se fanoušci mohli poklonit svému idolu, který už na hřišti nikdy neuvidí. 

  14:00 Smuteční řeč rozbrečela celé krematorium. „Byl to výjimečný člověk s nádherným srdcem, milující manžel a obětavý a citlivý tatínek,“ zaznělo v první řeči od rodinné známé. Žádné oko nezůstalo suché. Vzpomínalo se na jeho dětství, soukromý život, i ten fotbalový. 

  Druhé smuteční řeči se ujal tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík. „Miloval být na hřišti, miloval aplaus zaplněných tribun. To ho činilo šťastným, tak jako jeho dvě nádherné dcery,“ promluvil s těžkým hlasem. 

  Celý sál je plný květin, věnců a fotbalových šál. Končí se písní od Věry Špinarové Jednoho dne se vrátíš. Vzlykání je slyšet až na nádvoří, fotbalistova maminka není k utišení. 

  Celé krematorium bylo plné věnců, květin a fotbalových šál.

  13:30 Obřad pomalu začíná, ale veřejnost budou pouštět až za chvíli. Přes celé nádvoří hraje písnička od skupiny Queen The Show Must Go On. Druhá je ještě smutnější. Hraje se song od Michala Tučného Tam u nebeských bran. A poslední píseň patřila opět skupině Queen, a to We Are the Champions, kterou měl prý Josef hodně rád. 

  13:05 Přijela i vdova Denisa, vzala s sebou obě dcerky. Atmosféra začíná houstnout. Dorazili i sparťanští ultras. Smutek je však natolik silný, že všude vládne klid a mír. 

  Pohřeb Josefa Šurala, vdova Denisa přivezla i mladší dcerku.
  Pohřeb Josefa Šurala, dorazili i sparťanští ultras.
  Pohřeb Josefa Šurala, před krematoriem je doslova narváno.

  13:02 Krematorium se začíná plnit lidmi, je tu cca 300 truchlících. Všichni hráči ze Sparty přijeli, tedy kromě Kangy. Vdova ještě na místě není, zato plačící maminka ano. Všichni ji utěšují. 

  Pohřeb Josefa Šurala, toto je maminka známého fotbalisty, která neustále pláče.

  12:35 Přijel i prezident tureckého týmu a turecký ambasador. „Šural byl členem rodiny našeho týmu a Turecko vnímá jeho ztrátu,“ řekl prezident Alanyasporu. Je tu i trenér Slavie Jindřich Trpišovský, rozloučit se přišla skoro celá fotbalová liga, rivalita jde dnes stranou.

  12:29 Do krematoria donesli jako vzpomínku krabici plnou šál z pietního místa na Letné, dorazili také hráči Slavie a samozřejmě i první fanoušci, z Turecka navíc přiletěl David Pavelka. Tomáš Necid nese velký věnec.

  Pohřeb Josefa Šurala. Přivezli se všechny věci, které nechali fanoušci u...

  12:16 Pohřeb by měl začít ve 13:30, rodina a nejbližší zesnulého fotbalisty Šurala dorazí kolem jedné hodiny. Na jejich přání bude rozloučení v krematoriu bez účasti médií a nesmí se fotografovat. K brněnskému krematoriu dorazili i Šuralovi kolegové, například fotbalista Tomáš Necid nebo Matěj Hybš, rozloučit se přišel i Tomáš Rosický nebo Petr Švancara.

  12:00 Vítáme vás u on-line přenosu z pohřbu fotbalisty Josefa Šurala, který před týdnem zemřel při tragické autonehodě minibusu v Turecku. Řidič měl za volantem usnout a sjet ze srázu a zastavit se o nedalekou skálu.

  Bývalý hráč Sparty z minibusu vypadl a na následky zranění bohužel zemřel. Zůstala po něm vdova Denisa a dvě malé dcerky ve věku 5 let a 3 měsíce.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:18 pondělí 2. září 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   42
  • Trapas
   23
  • Tvl
   23
  • Sladký
   22
  • Haha
   17
  • Cože
   16

  Uršula Kluková se o okultismus zajímala už jako dítě. Sama se svého osudu bojí