Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Josef Kokta: Moniku chytnu pod krkem, raději se na to nedívejte!

  Tady to celé začalo. Ornella Štiková se dala dohromady s Josefem Koktou. Dnes z toho jsou Štiky. | foto: Prima

  „Kdyby žila máma, nešel bych do toho!“ Kdysi mnohonásobný milionář, nyní muž balancující na hraně chudoby. Josef Kokta (61) promluvil o očekávané reality show (premiéra 23. dubna), která bez kompromisů zachycuje vztahy mezi rodinami Koktových a Štikových. On sám přiznává, že byl do projektu přinucen a vše, co se na obrazovce odehraje mezi ním a nenáviděnou tchyní, nebylo hrané. Diváci budou výsledkem šokováni.

  V roce 1991 založil reklamní holding Quo, vlastnil reklamní média, billboardy na dálnicích a reklamní pruhy na mostech.

  Během několika let vybudoval se společníky dvacátou nejúspěšnější agenturu s pěti sty zaměstnanci, kde se vyrábělo vše od vizitek až po známé megaboardy Mattoni. Podniku se vedlo tak dobře, až se dostal do hledáčku amerického mediálního magnáta Ruperta Murdocha.

  A to byl začátek Koktova pádu na dno.

  Firmu prodal za dosud nezveřejněnou částku a začal si naplno užívat života. Střídal ženy, domy, byty v luxusních evropských destinacích. Založil hudební agenturu a seznámil se s neznámou brunetkou Gábinou Partyšovou, z níž vytvořil marketingovou zpěvačku Rebeku. Tehdy se o něj začal zajímat bulvár, především kvůli vztahu s excentrickou moderátorkou z Brna. Následovala okázalá svatba v Cannes za účasti televizních štábů a Kokta plnil titulní strany společenských magazínů.

  Život na vrcholu a bezstarostnost vedly původem rodáka z vesnice k riskantnímu rozhodnutí – bez zkušeností vrhl zdaněné miliony na americkou akciovou burzu právě v době světové hospodářské krize. 

  Jenže pak přišel druhý rozvod, třetí manželství, světová krize, pád amerických bank, špatní kamarádi, lehkovážně rozpůjčované peníze. To vše přispělo k tomu, že se Josef ocitl na mizině. K tomu se přidaly zdravotní problémy a neúspěšné pokusy o návrat do velkého byznysu. Dnes je Josef Kokta zlomený šedesátiletý muž s operovanou kyčlí, kterého živí pětadvacetiletá manželka. Právě kvůli nelehké situaci se rozhodl – částečně proti své vůli a přes odpor ke tchyni – natočit reality show o rodině Koktových a Štikových.

  Josefe, proč jste řekl ‚ano‘ na nabídku natáčet váš život vedle rodiny Štikových?

  Upřímně? Kdybych nemusel, tak jsem do toho nikdy nevlezl.

  Musel? Kdo vás nutil?

  Podívejte se, moje role je malá, v podstatě jsem tam páté kolo u vozu, všechno se točí kolem vztahu Moniky a Ornelly. Co můžu prozradit, je to, že všechno, co ode mě uvidíte, je nevrlá realita. Nic nehraji.

  Z vašeho výrazu soudím, že se vám do toho moc nechtělo.

  Není to moje typická role. Celý život jsem dělal reálný obchod a reklamu, do showbyznysu mě navezly spíš moje ženské.

  Teď narážíte na svou bývalou manželku Gábinu Partyšovou?

  Jistě. Do bulváru jsem se dostal díky vztahu s ní, ale byla to moje volba, nikomu to nevyčítám. Co se týče projektu Štikovi, do něj jsem šel kvůli manželce a částečně to bylo o penězích.

  Bude to skutečně na dřeň?

  Neviděl jsem zatím jediný díl, takže jsem sám zvědavý, co z toho vyleze. Ale z toho, co tam probíhalo za situace, budou diváci hodně v šoku. Třeba s Monikou jsme tam totálně ve střetu.

  Povídejte.

  Byla tam jedna vyhrocená scéna, kdy jsem ji chytil pod krkem. Stalo se to, když chtěla mlátit Ornellu, a to jsem prostě musel zasáhnout. Uvidíme, jak to nakonec bude vypadat v televizi. Dá se to taky „hezky“ sestříhat. Tedy tak, že tam budu za největšího násilníka. Přitom každý mě zná jako kliďase. A ženu jsem nikdy neuhodil!

  Vaše vztahy s Monikou jsou takto vyhrocené od začátku?

  Když se začalo psát o mně a Ornelle, tak se rozhodla, že bude mediální hvězda. A to bylo to nejhorší, co mohla udělat. Od té doby se nemáme v lásce.

  Je rivalita mezi Monikou a Ornellou opravdu tak vypjatá a co z toho diváci uvidí?

  Bohužel to tak je a diváci uvidí dost. Třeba Monika si myslí, že Ornella je největší hvězda showbyznysu a žárlí na ni. Chápete to?

  Moc ne. Zkuste mi to vysvětlit.

  Monika si myslí, že je velká hvězda showbyznysu, kterou lidi poznávají na ulici, a že mladí kluci po ní touží, protože je pěkná MILFka… Jinými slovy – věří v úplné nesmysly.

  Snažíte se ji občas vyvést z omylu?

  Nemá to smysl. Představte si, že když přijdeme k ní návštěvu ukázat vnuka, tak se na něj skoro nepodívá. Pořád „čumí“ do mobilu a sleduje lajky na Instagramu. Prostě je mimo.

  Monika Štiková se ukázala jako schopná obchodnice a v televizním pořadu Tchyně projevila jisté moderátorské schopnosti. Vidíte to taky tak?

  Podívejte se, nikdy jsem netvrdil, že je hloupá. Monika je velmi ambiciózní žena s jistým obchodním talentem. Léta podnikala a její rodina má jednu z největších zelinářských firem v Praze. Zároveň je to ale příšerná tchyně, která se do všeho montuje.

  Vyprávěla vám manželka, jaká byla její máma předtím, než jí popularita přerostla přes hlavu?

  Podle Ornelly to byla strašně hodná máma, která se pečlivě starala o svoje dcery. My jsme za ní za začátku vztahu i často jezdili, tehdy byla ještě v pohodě. Ale pak si začala pouštět „hubu na špacír“ do bulváru a blbnout s koloušky a to ji strašně změnilo. To všechno se prolíná natáčením, to lidi poznají sami. Tím, že jsem o patnáct let starší, tak si občas mohu dovolit být vůči ní kritický, ale ona si nic neuvědomuje.

  Dobře. V čem je ale Ornella jiná než její matka?

  Ve všem. Tu holku znám sedm let a se mnou si prošla ty největší životní s*ačky. Přitom nikdy nepropadala nějaké skepsi. Díky ní vlastně žiju. Možná pro většinu lidí je to těžko představitelné, ale Ornella je normální a skromná holka. Na rozdíl od své mámy nepotřebuje chodit na večírky. Její sen je žít na vesnici a starat se o koně.

  No dobře, ale neříkejte mi, že Ornella nevěděla, co způsobí tím, když si začne s milionářským manželem poměrně známé moderátorky.

  Jasně, ale tehdy jí bylo osmnáct let. Neříkám, že jí to ze začátku nedělalo dobře, ale prakticky se do toho dostala nevinně. Představte si, že jste mladá holka a vaše jméno je v jednu chvíli nejvyhledávanějším na celém internetu..., to vám hodně zamotá hlavu.

  Z jakého důvodu šla znovu do takového projektu, když nestojí o takovou pozornost?

  Peníze a její máma.

  V show s vámi vystupuje také manžel Moniky, se kterým se rozváděla, vedle toho měla o osmnáct let mladšího milence. Drželi jste spolu něco jako „partu utlačovaných“?

  Michal je hodný medvěd, který na sobě nechá dříví štípat. Při jeho výšce metr devadesát šest mu Monika nesahá ani po ramena, ale stejně mu „nabančí“.

  Nelitujete toho, že jste propůjčil jméno vaší rodiny v tak bizarním projektu?

  Kdyby žila máma a táta, tak bych do toho nikdy nešel. Ale když se takto ptáte, tak mě bulvár vláčel sedmnáct let. Od roku 2001, kdy jsem začal chodit s Gábinou Partyšovou, se o mně psaly různé kraviny – buď pravdy, nebo nepravdy. Takže za tu dobu jsem si na nevyžádanou pozornost už zvykl. A dnes je mi úplně fuk, jak u toho vypadám.

  Ale soudit by vás za to mohly děti. Alespoň ty starší.

  To je fakt. Trochu se bojím reakce druhorozeného syna. Ten mě asi zabije (smích). Pepa je vůči mně hodně kritický, hlavně co se týče bulváru. Říká: Tati, proč tohle do p*dele říkáš, máš to zapotřebí a podobně.

  Co jste mu odpověděl?

  Počkej, až budeš psát scénáře do filmu (syn Josef studuje na FAMU), tak si na mě ještě vzpomeneš a jednou se ti to bude hodit. Prostě najednou jste v tom a nemůžete to změnit a schovat se do nějaké nory. Jednou mě třeba pochopí.

  Média popisují projekt jako českou obdobu americké reality show Kardashianovi (Keeping Up with the Kardashians). Přijde vám to jako „Kardashianovi pro chudé“?

  To je úplná blbost, spojovat nás s něčím takovým. Nátura českého diváka je jiná a navíc to nemá rád. Ta show bez režírovaného hraní a předstírání vykresluje životy jednoho klanu. Dělat z těchto lidí celebrity a milionáře je nesmysl! Je to vlastně obraz jedné „normální“ rodiny, která řeší běžné životní problémy, no a jeden z nich je trochu na hlavu.

  Monika Štiková byla hostem Telebrit.

  Vy byste se na to koukal, kdyby to bylo o jiné, řekněme podobně směšné rodince?

  Osobně bych se na to nedíval!

  Zmínil jste, že motivem byly peníze. Jak jste na tom aktuálně, máte ještě dluhy?

  Ano, mám. Už to není tak strašné, ale pořád je to dost na chlapa před penzí. Mám rozjetých několik podnikatelských nápadů, ale je mi šedesát let, není to legrace, svět okolo se rychle mění.

  Přijde vám rychlejší?

  Všechno se strašně zrychlilo. Aplikace, sociální sítě, je to jiný byznys, než když jsem v devadesátých letech vybudoval se svými společníky jednu z nejúspěšnějších firem v Česku v oblasti médií. Ale uvidíme, usilovně pracuju na návratu.

  Manželé Koktovi.

  Myslíte často na všechny ty peníze, o které jste přišel, a jestli jste neměl udělat něco jinak? Vyčítáte si to?

  Ano. Spoustu věcí bych udělal jinak. Ano, dvacet pět let jsem jezdil v posledním modelu bavoráka, ale teď mě potkáte v rapidu. A už mi to ani nepřijde divný, prostě se jen přemísťuji z bodu A do bodu B. Hodnoty se mi změnily, dnes to vůbec není o luxusu.

  Ale stejně, svůj důchod jste si představoval trochu jinak, ne?

  Tak jasně. Možná jsem neměl být takový blbec a neutopit všechny prachy v akciích, ale místo toho si koupit třicet bytů v centru Prahy – a teď jsem si mohl žít jako král. Na druhou stranu jsem si ten život pořádně užil. Procestoval jsem celý svět, měl spoustu žen, zahrál si ta nejlepší golfová hřiště, vlastně už nemám po čem dalším toužit. Snad jen to, abych se postaral o syna Quentina a uživil rodinu, na to se hlavně soustředím. Naříkat nemá smysl, to je ztráta času.

  Jak dnes vycházíte s exmanželkou Gábinou? Vídáte se třeba se synem?

  Tři roky jsme spolu nemluvili a kluka jsem neviděl tak pět let.

  Čím to skončilo?

  Přejmenovala mého syna na Partyše a to se těžko překousává.

  Řešíte to nějak?

  Ne. Náš rozchod byl tak strašný mediální masakr, že se jí vlastně nedivím. Stejnou situaci jsem zažil už u druhého manželství a pak se to srovnalo. Jsem typ chlapa, který respektuje přání svých žen. Nikdy nebudu ten, kdo se přes média a soudy rve o svoje dítě. Kristiána vidím na fotkách a vím, že si žije dobře.

  Reality show Štiky odstartuje v pondělí 23. dubna na FTV Prima.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:44 pondělí 13. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   92
  • Haha
   36
  • Tvl
   31
  • Trapas
   30
  • Sladký
   18
  • Cože
   16
  Vybrali jsme pro vás

  Revma vzniká v plicích. Nyní došlo ke zlomu v léčbě, říká profesor Vencovský

  Premium Bolest, ztuhlost, otoky a deformace kloubů, především na rukou. Tak si většina lidí představuje revmatoidní artritidu,...

  Nový trik exekutorů: věřitel se za jednu korunu může hojit na dlužníkovi

  Premium Exekutoři a věřitelé našli způsob, jak zůstat s dlužníkem ve hře o splacení dluhu, i když podle zákona mají exekuci...

  V Česku neměl šanci, v cizině metastázy zmizely. Léčbu hradí pojišťovna

  Premium Na rakovinu prostaty umírá v Česku asi 1 500 mužů ročně. Když vyčerpají všechny metody léčby, nezbývá jim než čekat na...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz