Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Drtinová v první řadě na Abrhámově pohřbu: Neuvěříte, co má s ním a Libuškou společného!

  Daniela Drtinová s doprovodem. Společnost jim dělala Nora Fridrichová. | foto: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

  Rodina v čele se synem Josefem mladším, herecký bard Jan Kačer, legendární Iva Janžurová a... Daniela Drtinová! Jedna z nejznámějších českých novinářek měla na pohřbu Josefa Abrháma VIP místo v první řadě, ba co víc, dokonce se ujala i proslovu. Stejně jako loni na posledním rozloučení s Libuškou Šafránkovou. Drtinová měla totiž k legendárnímu hereckému páru velmi blízko.

  Přítomnost Daniely Drtinové po boku rodiny a nejlepších kamarádů Josefa Abrháma překvapila nejednoho fanouška. Tím spíše, že si novinářka vzala slovo a ikonického herce vyprovodila proslovem, stejně tak jako loni Libušku Šafránkovou.

  O tom, co má s hereckým párem společného, pohovořila Drtinová v roce 2020 v knižním rozhovoru s názvem Jako bych žila dva životy. Popisuje v něm náročné psychické stavy, které zažívala. Právě tehdy, konkrétně v roce 2003, potkala Libušku Šafránkovou, se kterou se prý vydala na doslova mystickou cestu.

  „Před koncem roku se mi zdál sen a v něm přicházím zasněženou cestou k domu, před nímž stojí žena v černém kabátu s kapucí. Ta žena mě ve snu obejme a v tu chvíli mi spadne kámen ze srdce. Tou ženou je Lila. Libuše Šafránková, samozřejmě že i v té době ji znám, ale ne osobně, respektive jednou jsem ji potkala ve studiu. A tenhle sen na mě následující dny tlačil: ‚Zavolej jí, pomůže ti.‘ Bylo to strašné,“ popisuje v rozhovoru Drtinová.

  „Představovala jsem si, jak telefonuji Libuši Šafránkové a říkám: ‚Dobrý den, víte, já jsem ta moderátorka ze zpravodajství a volám vám, protože se mi o tom zdálo ve snu.‘ Jenže já jsem to nemohla neudělat. Na Nový rok jsem jí zavolala. Byla s Pepou někde na Pražském hradě. Začátek hovoru byl tak, jak ho popisuji… A do toho Lila říká: ‚Danielko, já už na vás mávám telegrafním sloupem.‘ A mně spadl kámen ze srdce,“ říká.

  Daniela Drtinová se na pohřbu Josefa Abrháma ujala proslovu.

  Daniela Drtinová s doprovodem. Společnost jim dělala Nora Fridrichová.

  S Libuškou Šafránkovou pak prý Drtinová trávila značnou spoustu času.

  „Začaly jsme se scházet a už jsme se neodloučily. Věnovala mi tolik času… Vedla mě. Všechny ty věci ve mně znala, s podobnými obsahy už dávno pracovala, v těch snových symbolech rozpoznala nerozbalenou‘ křesťanskou mystickou cestu. Hodně mi toho předala v desítkách hodin rozmluv, knížky mi dala, popsala a pojmenovala, co se ve mně děje, a mně se najednou složil celý ten obrázek, celá skládačka, najednou jsem měla v ruce ten poslední chybějící dílek. Dostala jsem klíč!“ říká v knize známá novinářka.

  Libuše Šafránková a Josef Abrhám

  To, že Drtinová řečnila jak na pohřbu Libuše Šafránkové, tak i Josefa Abrháma v kostele svaté Anežky České, má svou symboliku. Poté, co duchovní cestu nastoupila, se totiž Drtinová nechala pokřtít, a to právě ve spořilovském kostele. Šafránková s Abrhámem jí šli za kmotry.

  „Vedle duchovních cvičení jsem začala docházet na faru na přípravu ke křtu k otci Řehořovi, na konci léta 2004 jsem byla na Spořilově u svaté Anežky pokřtěná. Lila s Pepou jsou mými kmotry, Lila mě jako kmotra doprovodila i k nedávnému biřmování, kterým jsem prošla s františkány z farnosti a kostela Panny Marie Sněžné. Tam je velké trio, bratři Jakub, Regalát a Eliáš. Mí průvodci,“ popsala Drtinová.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 22:00 úterý 4. října 2022. Anketa je uzavřena.

  • Super
   68
  • Trapas
   40
  • Cože
   18
  • Tvl
   17
  • Haha
   11
  • Sladký
   7