Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Co potřebujete vědět o soudu Deppa a Heard: Kdy přijde velké finále Amber a kdy rozhodne porota?

  Dennodenní příval novinek z nejtřaskavějšího soudu v historii Hollywoodu ustal. Johnny Depp, Amber Heard i jejich právní týmy dostali oddychový čas. Kdy zase usednou do lavic? Co nás v následujícím dějství čeká? A kdy by měl vůbec padnout finální verdikt soudu?

  Možná se i vy ptáte, kde jsou nejnovější perličky z miliardového procesu, který má jednou provždy rozsoudit hollywoodskou star Johnnyho Deppa a jeho exmanželku Amber Heard.

  Po mimořádně akčních a napjatých prvních týdnech se soudkyně Penney Azcarateová rozhodla dát oběma stranám chvilku na oddych. Soud tento týden vůbec nebude, další stání je naplánováno na pondělí 16. května.

  Rozhodně se bude na co těšit. Na „hlavní tribunu“ se vrátí Amber Heard, aby dokončila svou výpověď. Ta byla dosud mimořádně emotivní, herečka u ní soustavně brečela, podle mnohých kritiků předvedla vůbec největší představení v životě.

  Jakmile skončí, vrátí Amber míč svým právníkům, kteří budou postupně předvolávat zbylé svědky k výslechu. Jejich velkým esem v rukávu má být David Kipper, lékař, který léčil Johnnyho Deppa ze závislosti na opiátech.

  Teprve potom přijde opravdové finále a zlatý hřeb celého soudního procesu. Jak Amber, tak i Johnny přednesou svoje závěrečné řeči.

  Soudkyně Penney Azcarateová

  Oba při nich budou mít šanci strhnout misky vah na svou stranu, přesněji řečeno zapůsobit na porotu. Právě ta finální verdikt vynese. Skládá se ze sedmi lidí, kteří mají pro jistotu ještě další čtyři náhradníky.

  Tím se dostáváme k té asi nejdůležitější otázce. Kdy se verdikt dozvíme? Soud má podle původního plánu skončit 19. května, což by mohlo zvrátit snad už jen stažení žaloby z obou stran. 

  Johnny Depp ukazuje uštípnutý prostředníček.

  Pokud se harmonogram dodrží, právě 19. května zasedne na neznámém, izolovaném místě porota, která se na verdiktu bude muset shodnout. To může trvat chvíli, několik hodin nebo také klidně několik dní. Také ale ke shodě dojít vůbec nemusí.

  Americké právo je svízelné, každá země má jiná pravidla. Obecně ale platí, že se porota musí na verdiktu shodnout jednohlasně. Pokud její členové společnou řeč najít nedokážou, soudce by musel vyhlásit úplně nový proces, s novou porotou. 

  Velká show, přísná pravidla

  Připomeňme si, co přesně je předmětem sporu znesvářených exmanželů. Johnny Depp žaluje Amber Heard za pomluvu a poškození dobrého jména kvůli článku pro The Washington Post, kde se rozepsala o tom, jak byla obětí domácího násilí. Chce po ní 50 milionů dolarů (1,2 miliardy korun).

  Amber Heard to brala u soudu vážně.

  Amber si řekla, že nejlepší obrana je útok, a protižalobou chce z Johnnyho dostat dvojnásobek. Tvrdí, že ji exmanželův právník očernil, když její článek označil za „fake a hoax“.

  Lehce groteskní soudní taškařici nasadila soudkyně Penney Azcarateová korunku, když rozhodla, že celý proces může být vysílán živě. Ve Fairfax County, největším a nejlidnatějším kraji Virginie, se tak stalo vůbec poprvé v historii.

  Johnny Depp podává fanynce autogram.

  Proces je vysílán prostřednictvím Court TV a jejích webových stránek. Dne 4. května, když vypovídala Amber, kanál sledovalo v jednu chvíli i více než 587 tisíc lidí. 

  Zároveň ale soudkyně přísně dbá na dodržování bezpečnostních pravidel. Do budovy soudu se dostanou jen držitelé speciálního pásku, což je jakási povolenka, kterou si museli zájemci za přísných podmínek vyřídit s předstihem.

  Přístup do budovy nemají fanoušci herců, tedy hlavně Johnnyho Deppa, kteří pravidelně na svého oblíbence čekají venku. Hlídat se ale musejí i oba aktéři. Johnnymu i Amber je přísně zakázáno pózovat fotografům či rozdávat autogramy.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

  Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

  Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

  Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz