Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Hvězda Deppova soudu, psycholožka Shannon: Amber musí být středem pozornosti, má poruchu

  Soud Johnnyho Deppa a Amber Heard je nejen největší válkou Hollywoodu, ale také skvělou sondou do duší dvou kontroverzních postav světového showbyznysu. Odborníci se ale ve svých závěrech ne a ne shodnout. V soudní síni promluvily dvě psycholožky, jedna z nich tvrdí, že si Amber z manželství s maniakem odnesla posttraumatickou stresovou poruchu, podle druhé je to nesmysl a herečka trpí hraniční poruchou osobnosti.

  Za Amber se u soudu postavila (nečekaně) psycholožka, kterou si hereččina obhajoba nechala předvolat jako svědka. Dawn Hughesová se nechala slyšet, že existuje celá řada prokázaných případů, kdy Depp svou exmanželku napadl. Odkazovala se třeba na omluvné zprávy, které jí herec posílal, ale také na zprávy přátelům, v nichž se přiznával, že hodně pije.

  „Velká část násilí pramenila z obsedantní žárlivosti pana Deppa,“ uvedla u soudu Hughesová. Připustila také, že ze zpráv, které si exmanželé vyměňovali, vyplývá, že Amber se do Johnnyho několikrát pustila nejen hrubými urážkami, ale také fyzicky.

  Dawn Hughesová

  „Je ale rozdíl, když menší osoba udeří větší osobu. Deppovo násilí bylo zastrašující a ohrožovalo její bezpečnost, zatímco násilí paní Heard nemělo na pana Deppa takový účinek,“ řekla Hughesová.

  Psycholožka též zdůraznila, že si Amber Heard prý z manželství odnesla posttraumatickou stresovou poruchu, a to zejména kvůli tomu, že na ni Johnny Depp útočil i sexuálně, nutil ji prý k sexu a jednou ji měl dokonce znásilnit prázdnou lahví od vodky.

  Jenže je tu ještě druhá psycholožka, kterou pro změnu předvolali Johnnyho právníci. Shannon Curryová tvrdí, že Amber žádnou posttraumatickou poruchu nemá, ale zato se může „pochlubit“ celou paletou jiných psychických problémů.

  Jedním z nich má být hraniční porucha osobnosti, což je problém, jenž mimo jiné způsobuje psychickou nestabilitu, která je poháněna skrytou hrůzou z opuštění.

  „Když se někdo bojí, že ho opustí partner nebo jiný blízký člověk, a zároveň má tuto poruchu, bude se zoufale snažit tomu zabránit. A tyto pokusy mohou zahrnovat i fyzickou agresi,“ uvedla Curryová s tím, že ženy, které hraniční poruchou osobnosti trpí, mívají tendenci partnera napadat a pak si samy ubližovat.

  Shannon Curryová promluvila o krajní poruše osobnosti Amber Heard.

  Další z řady psychických poruch Amber prý má být tzv. histrionská porucha osobnosti. 

  „U této poruchy vidíme extrémní nepohodlí s tím, že nejste středem pozornosti. Takže ten člověk se extrémně snaží být středem pozornosti, a když má pocit, že není, dělá neobvyklé věci, třeba si vymýšlí příběhy ve snaze upoutat. Často se ta osoba vidí v roli oběti nebo hrdiny,“ uvedla Shannon Curryová.

  „A co se týče posttraumatické stresové poruchy, tu paní Heard nemá. Jsou tu významné náznaky toho, že příznaky této poruchy hrubě zveličovala, když se jí na ně ptali. Zpočátku řekla ‚ano, to mám‘ na devatenáct z dvaceti příznaků, což není typické dokonce ani pro někoho s tou nejvíce invalidizující formou posttraumatického syndromu,“ uvedla psycholožka.

  Podle ní má Amber ve skutečnosti zhruba tři příznaky posttraumatické stresové poruchy a ty pravděpodobně měla už předtím, než začala s Johnnym Deppem vůbec chodit.

  Mnozí lidé kritizují závěry obou psycholožek u soudu s tím, že přece posoudit osobnost člověka lze jen na základě dlouhodobého zkoumání. Dawn Hughesová tvrdí, že svoje závěry založila na devětadvaceti hodinách sezení s Amber, Shannon Curryová s ní prý strávila dvanáct hodin a k tomu zkoumala její lékařské záznamy.

  Spor o to, zda je Amber tak trochu šílenec, nebo zda její psychiku rozházely až hororové zážitky s Johnnym, by proto mohla rozseknout Erin Falatiová, hereččina bývalá osobní ošetřovatelka, která s ní pracovala po dobu několika měsíců od roku 2014.

  Několik jejích zápisků z tohoto období si můžete přečíst ZDE.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

  Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

  Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

  Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

  Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz