Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Koukalová & Konečný: Johnny, stálo to za to? Stálo, naděje na konec Me Too je tady

  Byla to tak velká událost, že ve středu večer, kdy Johnny Depp (58) vyhrál soud nad Amber Heard (36), jsme seděli v restauraci a v jeden moment začali všichni lidé sahat po svých mobilech, jak jim vibrovaly „breaking news“ povolené na jejich infoaplikacích nebo jim přátelé posílali zprávy. A ve čtvrtek ráno poté, co už celý svět věděl, jak dopadl nejsledovanější soud světa, jsme se nestačili divit, kolik štěstí přinesl jeden rozvod do tolika domácností. Je to neuvěřitelný fenomén i pro nás zkušené bulvárníky a cítíme v kostech, že někdo už píše scénář k filmu.

  Johnny Depp sice touto výhrou získal zpátky svůj život, ale nikdo mu už nevrátí těch pět let, kdy nesměl točit filmy, odmítaly ho umělecké akce a cestoval po světě s cejchem sexuálního násilníka. Toto samozřejmě nezahojí ani vysouzená částka, kterou má dostat od Amber Heard a kterou ona ani nemá, nicméně jako symbolická výhra je přelomová, skoro jako kdyby Ukrajina porazila Rusko. Prostě vyhrál válku za všechny a vyhrál hlavně naději pro úspěšné a slavné muže, které budou napadat jejich bývalé partnerky, což je dnes dostačující důvod k tomu, aby vás společnost naprosto odstavila, jelikož ženě se musí automaticky věřit.

  Celý případ bude mít samozřejmě dva výklady, Johnnyho tým si myslí, že to je definitivní rána pro hnutí Me Too, které se utrhlo ze řetězu do obludných rozměrů, a že tím skončí celá diskuze dopadající především na americký showbyznys. Na druhé straně levicoví progresivisté budou nadávat, že nyní se vystrašily všechny ženy, jelikož se budou bát promluvit, navíc v nejistotě toho, že na drahé právníky a dokonalé PR, které ovládlo sympatie veřejnosti, nemají peníze ani možnosti.

  Samotný proces ještě konec hnutí neznamená. Spousta dalších kauz je ještě v běhu, například Marilyn Manson si ve své vile na Johnnyho oslavu možná otevřel lahev a napsal si o číslo na jeho právničku, Kevina Spaceyho čeká další vyšetřování, a ještě stojí ve frontě další, kteří jsou z kulturního dění vymazání, ovšem vymahatelnost procesu by měla dolehnout hlavně na ty, kdo se podíleli na porušování presumpce neviny. V Deppově případě tedy na všechny, kdo mu neumožnili hrát jen proto, že herečka z B listu dala rozhovor pro jeden deník, kde ho jenom pomluvila.

  Otázkou teď je, jestli Deppův právní tým nebude chtít podnikat další kroky směrem k producentům, a popravdě by měl, přestože se dá předpokládat, že Johnnymu se do toho asi nebude chtít kvůli časové a finanční náročnosti.

  V tomto případě se neukázalo nic než to, jak téma domácího násilí může být velmi složitý problém a je snadné si ho představit i v dalších manželstvích, která procházejí krizí, nebo když se lidé rozcházejí, a ne v dobrém. U tak slavného páru, jenž u soudu musel podstupovat potupné výpovědi o alkoholu, fyzickém i slovním napadání a obecně nechutném chování, můžeme vidět, jak to také funguje i u obyčejných lidí. Není to tak, jak se nám snaží neziskovky namluvit, že žena bývá zneužívána sama, spíše si partneři ubližují navzájem, a je nakonec dobře, že jdou od sebe. Pro ně samotné i pro jejich okolí. A také můžeme vidět to, jak se kampaň Me Too od případu, kdy měl producent nutit herečky k sexu za roli, posunula k vyřizování účtů mezi partnery. Předjímat, že údajné oběti mají automaticky pravdu, je nebezpečné šílenství, a když byl Depp na začátku obviněn bez soudu, mravobijci měli žně a plácali o sexuálním násilí, zatímco když se mu teď povedlo vyhrát zpátky svůj život, jak sám řekl, je ve všech facebookových koutech najednou ticho.

  Například tento příspěvek z minulého roku ohledně Deppa jako hosta na festivalu v Karlových Varech by neměl zapadnout. Jednak proto, že už je položena otázka, zda domácí násilí nevadí, přičemž se nyní ukázalo, že agresorem byla také údajná oběť, tedy Amber, jednak označení Deppa za násilníka filmovým kritikem Filou, jenž měl už v té době jasno, zatímco vyhraný soud mluví jinak. A mimochodem filmový festival ve Varech jede plnou parou dál a nezdá se, že by upadl v nemilost, naopak s Deppem slavil enormní úspěch.

  Depp byl tady už dávno odsouzen. Bude i druhé kolo tohoto rozhovoru?

  Asi každého napadne, jestli Deppovi stálo za to, aby absolvoval několikaměsíční soudní spor, který sledoval celý svět a kde se vytahovaly ty nejhorší intimnosti v soužití muže a ženy, jestli mu stálo za to, že do toho musel zatáhnout rodinu, děti, přátele, část Hollywoodu a bývalé partnerky, jestli stálo za to, že tento jindy soukromí si chránící herec musel obhajovat každou vypitou sklenku vína, mluvit otevřeně o drogách, agresi a negativních pocitech.

  Pro nás jako diváky to byla legrace, poslouchat všechny strašné věci, které se v tomto toxickém vztahu odehrávaly, ale na druhou stranu si představme Johnnyho Deppa, jenž se měl smířit s myšlenkou, že je mu teprve šedesát a dožije jako lživě označený sexuální násilník.

  Důležité jsou mimochodem i finanční částky, o něž ve sporu šlo, protože oba aktéři tím definovali cenu svých kariér, a tím pádem i cenu lživé pomluvy, která ničí život, když na ni aktivističtí novináři a producenti začnou naskakovat. Takový proces už asi dalších deset let jen tak neuvidíme, protože upřímně teď si každý dvakrát rozmyslí, jak to s tím bezhlavým obviňováním z násilí doopravdy bude.

  Stálo to za to, protože:

  Me Too se už nikam dál neutrhne.

  Žena neznamená automaticky oběť.

  Johnny přijel do Varů a byly na něj kvůli Ambeřiným lžím peníze.

  Možná se nám vrátí další obvinění umělci.

  Zjistili jsme, že Elon Musk neměl sex s Amber zadarmo.

  Tento soud zastínil válku na Ukrajině.

  Pravděpodobně jsme viděli jednu z nejlepších rolí Johnnyho Deppa v jeho kariéře.

  A protože se bavíme se nad tím, jak je slyšet to aktivistické ticho.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:38 úterý 4. října 2022. Anketa je uzavřena.

  • Super
   55
  • Trapas
   11
  • Tvl
   10
  • Haha
   6
  • Sladký
   6
  • Cože
   4