Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Byla jednou z obětí taxikáře, teď je první dámou Británie. Johnsonova přítelkyně má pestrý život

  Carrie Symondsová (31) se po zvolení Borise Johnsona (55) stala vůbec nejmladší první dámou Velké Británie. Do sídla předsedů vlády v Downing Street se sympatická blondýnka dostala jen nedlouho poté, co si prošla obrovským šokem. Na svobodu měl být propuštěn sexuální násilník, který si ji v jejích 19 letech vybral za svou vůbec nejmladší oběť. John Worboys je považován za největšího sexuálního násilníka v dějinách Velké Británie.

  Premiér Boris Johnson je zvyklý, že jeho jméno pravidelně plní titulní stránky britských novin, připravit se na to musela také jeho přítelkyně Carrie Symondsová, která si v minulosti prošla traumatickou zkušeností, když ji zdrogoval násilník John Worboys, který se ji chystal znásilnit.

  Podle podobného vzorce taxikář sexuálně zneužil až stovku žen.

  Na nepříjemný zážitek Symondsová nikdy nezapomněla a zcela se jí připomněl loni, kdy soud začal jednat o možnosti propuštění známého zvrhlíka.

  Svou osobní zkušenost se první dáma Británie rozhodla sepsat a publikovala ji jako článek na serveru Evening Standard.

  „Worboys mě v noci vyzvedl ve Fulhamu. Čekala jsem na noční autobus, ale on přijel a sklopil okýnko. Chtěl mě odvézt, ale já byla studentka a na taxi jsem neměla,“ popsala své setkání s mužem, jenž měl na svém kontě už desítky znásilnění mladých žen.

  Carrie Symonds si v minulosti musela projít hodně krušným obdobím.

  Carrie Symondsová si v minulosti musela projít hodně krušným obdobím.

  Do auta nakonec Symondsová nastoupila a Worboys se jí svěřil, že měl ten den úspěch v kasinu a nabídl jí šampaňské na oslavu.

  „Bylo neslušné odmítnout, když už se nabídl, že mě sveze, i když nemám peníze. Nevypadal vůbec nebezpečně, byl příjemný, působil trochu jako nějaký ajťák,“ vzpomínala.

  „Nenapadlo mě, že jsou v tom nějaké drogy, ale bylo mi to celé nepříjemné. Když se nedíval, část šampaňského jsem vylila. Odmítala jsem alkohol, ale myslela jsem, že mu to dlužím, a tak jsem si několik doušků dala,“ přiznala partnerka Borise Johnsona.

  Nikdy svých činů nelitoval

  Rozhodnutí Worboysovi vyhovět nyní žena považuje za jednu z největších chyb ve svém životě. Ztratila vědomí a poté, co se probrala, si nepamatovala, co se na zadním sedadle dělo.

  Po návratu domů se zhroutila a zvracela. O pár měsíců později v televizi uviděla „svého“ taxikáře a dozvěděla se o obviněních, která vůči němu ženy vznášely. Sama se také rozhodla vydat na policii.

  „Během celého procesu Worboys nikdy neprokázal lítost. Všechno to popsal jen jako vtipkování a trval na tom, že ženy, které ho obvinily ze znásilnění, s ním ve skutečnosti chtěly mít sex,“ uvedla Symondsová, která byla šokována tím, že měl být muž propuštěn po deseti letech vězení na podmínku.

  Za to, že je John Worboys stále za mřížemi, vděčí oběti jeho útoků především partnerce Borise Johnsona, která se aktivně podílela na tom, aby soud znovu případ projednal a zvážil, zda je muž skutečně zralý na propuštění.

  Soud dal následně Symondsové za pravdu a propuštění se nekonalo. I nadále však platí, že se sympatická blondýnka z Downing Street zřejmě nikdy nedozví pravdu o tom, zda ji tehdy Worboys na zadním sedadle jeho vozu znásilnil, či nikoliv.

  Ona sama je prý přesvědčena, že se to nestalo, ale pochybnosti v ní zůstávají.

  Fotogalerie

  Premium

  Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

  Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

  Premium

  Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

  Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz