Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Bývalá Miss Nováčková se chce stát youtuberkou: Co nabízí a stojí to za to?

  Nováčková se chce stát youtuberkou, má ještě co nabídnout? | foto: Profimedia.cz

  Když v roce 2011 vyhrála pod vedením Maláčové Českou Miss, nebylo jí ještě ani dvacet let a na první pohled by se mohlo zdát, že se na ni hned zapomene. Byla to typická vítězka, blonďatá, slušná, ke všem ochotná, rozhodně na ní nevynikalo nic, co by dalo tušit, že za pár let bude jednou z nejvýraznějších vítězek vůbec. Jitka Nováčková (25) z Českých Budějovic pochopila, že vedle hokejisty nebo fotbalisty ji štěstí (zatím) nečeká a v realitě se musí - holt i pro modelky - makat.

  Je to tak, bývalá vítězka ročníku 2011 Jitka Nováčková je totiž jednou z našich nejpracovitějších modelek, Česka se to ale tolik netýká. Rodačka z Budějovic našla štěstí hlavně u našich německých sousedů, kde má tolik zakázek, že žije doslova na letišti s kufrem u nohou a do svého bytu se vrací jen vyspat.

  Zatím sama bez přítele stejně jako bez cizí pomoci si pečlivě dělá vlastní zázemí do budoucna, vydělává peníze na svou soběstačnost a vlastně žije ideální statut modelek, o nichž má hodně lidí zkreslenou představu. Modelkou není ta, kdo chodí stříhat červené pásky na slavnostní otevíračky, jak by se mohlo zdát ze společenských magazínů, ale dívka, která si tím dokáže vydělat peníze na vlastní auto a byt, i když ji nemusíte vidět na každém večírku. Není tam, protože zrovna doopravdy pracuje nebo unavená spí.

  Nováčková nedávno oslavila 25 let (nejspíš v Německu na letišti) a možná s životním jubileem měla pocit, že kromě práce pro jejího největšího klienta, což je - pokud se nemýlíme - stále ještě Hugo Boss, nedošla naplnění, založila si proto ke svým narozeninám youtube kanál.

  Jeho spuštění na svém instagramovém účtu avizovala několik dní dopředu a nyní se na účtu jménem Jitka Nováčková nacházejí tři videa. Má vůbec pětadvacetiletá bývalá miss šanci oslovit? Má vůbec co nabídnout, má vůbec proč přitáhnout diváky a je důvod si ji pustit? Pojďme se na ni podívat.

  Největším mínusem bude pro většinu lidí na první poslech Jitčina podivná, někdy až nepříjemná barva hlasu, naštěstí je to ale věc, na kterou se dá zvyknout. Nováčkovou pranýřovali, když spolumoderovala SuperStar, a výtky to byly oprávněné, v televizi prostě není možné poslouchat někoho, kdo zní nelibě a na koho je třeba si zvykat.

  U soukromého kanálu je to ale věc jiná a Jitka vsadila také na vizuální stránku. Je vidět, že se spojila s někým, kdo aspoň v základu ví, co dělá, a kdo videa dynamicky nastříhá a doplní o zvukové či obrazové efekty v takové míře, že nepůsobí rušivě. Nejspíš od tajemného výrobce (že by pan bratr, kterým se stále chlubí?) dostala i pokyny, co se týče stopáže, a my prosíme, aby se jich držela. Její poslední video má skoro sedm minut, což je v dnešní zrychlené době už hodně.

  Jitka slibuje, že v jejích videích se budou objevovat zákulisní věci, a to je přesně ten důvod, proč si její vlog v té záplavě dalších vlogů otevřít.

  Nováčková má šanci oslovit zlatou žílu internetu

  Lidí, kteří na internetu mluví k jiným lidem bez jakéhokoliv mandátu, čili YOUTUBERŮ, je takové množství, že se tohle „povolání“ stalo stigmatem, je to pejorativní označení. Youtuber je v očích většiny veřejnosti jedinec, který se dovolává pozornosti histriónstvím, nebo další holka, která ukazuje, co má v kabelce a co si včera koupila v obchodě. Slávychtivých lidí na internetu je hodně a nápadů je málo.

  Nejzajímavější nejspíš budou její postřehy ze zákulisí nezvyklé práce v pohybu, s šatními a kosmetickými tipy už neuspěje.

  Pakliže obyčejná česká modelka začne ukazovat, co skutečně obnáší její práce - a tím nemyslíme to slavnostní stříhání mašlí, ale život v letištní hale, v taxíku, věčně sbalená, jednou nohou neustále z postele, hodiny na cestách, hodiny v pozoru a okoření to svými vrcholy společenského života, je dost možné, že se jí povede přitáhnout i zlatou cílovku - běžnou uživatelku nad 25 let s vlastní kariérou a penězi, samostatnou, vzdělanou, která o její práci sice nemá iluze, ale i tak ji zajímá, co se děje v „posh“ světě.

  Na tyto ženy se totiž nejlépe cílí reklama, i když to zatím předbíháme, protože Jitčin kanál je ještě dělán pro radost.

  Pracovně-civilní pohled může být cesta

  To je vidět i z obsahu, který Nováčková předkládá. První video je seznamovací a vysvětluje, proč její kanál vlastně vznikl, v dalším se nám pak svěřuje s pětadvaceti důležitými věcmi, které za 25 let života poznala, což je zřejmá vata sloužící k rychlému zaplnění, aby voda v řece nestála. Za 15 let tyto věci stejně přehodnotí, není třeba se tím blíže zabývat.

  Posledním videem je pak to nejdelší, které už dosahuje hranice „ještě chvilku a přetáčím“, kde Nováčková zručně spojila svou pracovní, civilní a společenskou rovinu.

  Slavné tváře jako blízké kamarádky, velký ples a zároveň ten každodenní stres v podobě „musím ráno vstát do práce a jít si na sebe vydělat“, to vše v klipovitém reklamním střihu bude v jejím případě právě tím důvodem, proč se na její kanál vracet nebo si ho rovnou dát do odběru. V takovém mixu, troufáme si tvrdit, bude pak zajímat i jiné ženy, než jsou její kamarádky z branže nebo desetileté dívky. Časem se taková videa dokonce mohou stát těmi s výpovědní hodnotou společenských akcí.

  Přejme Jitce, aby nesklouzla do otravnosti typu „dnes nosím“, „tady jsou tipy, jak se namalovat“ a „takhle já ráno snídám“. Nováčková je inteligentní dívka, i přes svůj relativně nízký věk může být pro generaci slečen jedním ze vzorů zejména pro svůj bezskandální život, cestu za samostatností do USA nebo inspirativním příkladem pro ostatní, jak si musela poradit s nadváhou, na niž se vázal posměch tisku a úbytek zakázek.

  Příběhů má jistě mnoho, snad je jako youtuberka zužitkuje tou nejlepší cestou a nebude se bát ukázat ani svá selhání, která jsou v dnešní lživě dokonalé, zfiltrované době závanem čerstvého vzduchu.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:01 úterý 29. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

  • Super
   21
  • Trapas
   18
  • Haha
   9
  • Sladký
   9
  • Tvl
   9
  • Cože
   7