Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Mezinárodní úspěch je na dosah: Nováčková a její Instagram vyčnívají díky trpělivé práci

  Na nejlepší věci se vyplatí počkat, to by mělo být motto bývalé miss Jitky Nováčkové (27), která vyhrála v devatenácti letech a... A nic. Žádná sláva se nekonala, nic a nikdo jí do klína nespadl, dokonce ani nebyla dvakrát žádaná coby modelka, protože na jejím klasickém obličeji a blond vlasech nebylo zase nic až tak zajímavého. Zajímavější je, že Nováčkové teď táhne na třicet a roste z ní něco, co by se dalo vyložit jako předobraz toho, jak pomalu a trpělivě dosáhnout úspěchu. A ještě ho umět dělat zábavně.

  Rozhodně tedy v perexu nechceme popírat to, že by Jitka Nováčková nebyla krásná žena, ba naopak. Někomu k celkovému životnímu štěstí stačí jen hezký obličej a dokonalá postava, ale Nováčková je sama o sobě dost zvláštní případ hodný podrobnějšího sledování.

  Když v roce 2011 vyhrála korunku Miss, nestalo se jí nic zásadního, tedy kromě automaticky pootevřených dveří do lepší společnosti, které umí využít každý elementárně příčetný člověk, jenž má hlavu na krku nejen proto, aby mu do něj pršelo. Téhle blondýně z Českých Budějovic se ale v tom klasickém českém modelingu, čímž myslíme bohužel velmi často předvádění prádla v obchodních domech či kasinech, moc nedařilo, protože zadavatelé ji kdysi mívali za plnoštíhlou (!), a dost možná, že ona sama po tom ani vlastně netoužila.

  Což byla nejlepší věc, která se jí kdy stala.

  Na velmi dlouhou dobu zmizela z české společenské scény a co v tu dobu dělala, to není už podstatné, pro společenská média nebyla moc zajímavá ani svým spořádaným životem slušné holky od vedle, která si někde potichu chodí do školy a dělá to, co se jí nyní vrátilo s úroky: seberealizaci. První nová zmínka o ní se objevila v době, kdy byla pozvána ke spolumoderaci SuperStar a je třeba dodat, že to pro Jitku nebylo zrovna veselé období.

  Ne každý může hovořit k lidem z televizních obrazovek a Jitka si tedy užila svoje, nicméně i negativní zkušenost se počítá a je třeba se z ní hlavně poučit. Podstatnější ale bylo, že Nováčková znovu vstoupila do povědomí lidí i novinářů a najednou se jaksi mimoděk vědělo, že se věnuje práci v zahraničí u Huga Bosse, že si vydělává svoje peníze nikoliv v obchoďáku, ale modelingem, který vyžaduje i organizační schopnosti, že evidentně nepotřebuje schopnějšího partnera, který by ji živil, že spí s kufrem u postele a že nemá čas být na každém otevírání obchodu s pralinkami, protože je zrovna v letadle a spala jen tři hodiny.

  To, že nebyla vidět, znamenalo jen to, že neměla čas být všude, ale zase na druhou stranu proč nevyužít slavnou tvář k vlastní propagaci? Jitka se na své pětadvacetiny zamyslela a rozhodla se, že si založí YouTube kanál, což vyvolalo nejedno zdvižené obočí. Protože vždy je tu hlavní otázka, na kterou je třeba odpovědět: Z jakého důvodu bychom toho člověka vlastně měli sledovat a proč by to měla být navíc bývalá miss?

  Pokud vás zajímá, jak to dopadlo, můžete si přečíst náš předchozí článek v níže přiloženém odkazu, pokud se vám to číst nechce, můžeme vás ubezpečit v tom, že pozitivně překvapila všemi deseti.

  Nicméně YouTube je v dnešní zrychlené době dlouhá cesta k dobrání se jádra pudla, kdo chce něco znamenat, ten musí na zkratkovitý Instagram a lajky se tam počítají jako zlato.

  Jitce navíc do cesty vstoupil finský fotbalista hrající za dánský klub FC Midtjylland Tim Sparv (32), který je kombinací Vikinga a katalogového modela (kde se ti dva potkali, ví čert), a vznikla z toho zajímavá kombinace, kterou Nováčková, možná bezděky, využívá královsky.

  Modelka, která má fotbalistu, což je klišé, až se hory otřásají, ale fotbalista je tedy alespoň u nás méně slavnější než ona, a navíc je to cizinec, což je ideální důvod pokusit se překročit Rubikon v podobě hranic českého Instagramu.

  Bez práce nejsou kabelky, to je její motto. Pravda.

  Ona nemluví finsky, on nemluví česky, společným jazykem je angličtina, v dnešním světě nezbytná, pokud vám není sedm nebo sedmdesát, tedy ideální čas na to zkusit si první pořádný instagramový účet, kde se uspokojí poptávka jejích followerek a jeho severských fotbalových kamarádů, pro něž je losos ryba, ne barva.

  Mlč a buď hezká? Tady to neplatí

  Nováčková se šplhá ke dvěma stům tisícům followerů a zásobuje je velmi promyšleným mixem fotek a videí, co neuráží inteligenci. Nemyslete si, že by jako správná modelka nefotila kolikrát jen sama sebe, ostatně její Instagram je její vizitka, takže jejích selfie a promo fotek je tam požehnaně, rozdíl je v tom, že jiné se vyfotí, jak jsou krásné, a pak aby to nevypadalo vlastně tak trapně, přihodí k tomu duchovní „ezo“ větu o duši nebo prázdný citát ze sbírky „Jak se unudit čtením k smrti“.

  Nováčková tam práskne sebe a dvojjazyčně dodá, co má na sobě a proč to má na sobě, kde to vzala a kolik to stojí, s kým se potkala a koho viděla, co jí kdo řekl a kde zrovna je a co je tam zajímavého a na co si včera vzpomněla a proč. Neobtěžuje čtenáře svých statusů blábolením, jde k věci a sděluje konkrétní informace.

  V jejích stories se objevují videa, v nichž provází zákulisím své práce, a to v angličtině, což pro ni musí být stresující, jelikož si musí být vědoma toho, že to mohou vidět její potenciální klienti, ale také ví, že se tím představuje followerům ze zahraničí, kteří se k ní dostanou například přes jejího kluka, a není snadné být za další nepovrchní instagramerku v řadě, která musí mluvit souvisle a zajímavě v řeči, jež jí není rodná.

  Její kluk je často obětí jejího humoru.

  Ostatně když je řeč o jejím klukovi, ten si s ní taky dost užije.

  Oba se evidentně milují už ve vyzrálejší fázi, kdy přešlo první obluzení hormonů a nastal vztah se vším všudy, tedy včetně hádek a „rozprav“, kdy se musí hledat kompromisy a kdy už nejde prásknout dveřmi a tři dny uraženě nemluvit. Mezinárodní vztah sám o sobě prožívá komplikace, ale Jitka toho umí vtipně využít, kdy se Tim Sparv stává obětí jejích žertů a láskyplných ironií, jako když například přijedou jeho severští kamarádi a ona z toho dokáže udělat pět zábavných stories, aniž by řekla jedinou větu, zatímco Sparvovi nezbývá než tyhle „holčičiny“ opředené kulturním a pracovním rozdílem zcela jistě bez problémů tolerovat.

  Je to účet, který v sobě kombinuje humor, profesní a osobní život a snahu jedné holky z Českých Budějovic nejen Čechům něco zajímavého sdělit, ale i proniknout do mezinárodních sociálních vod, aniž by to působilo hloupě, povrchně a zištně. Je totiž těžko na jejím Instagramu najít reklamu v době, kdy se z uživatelů stávající jen podomní prodejci každého šmuku, jejž jim někdo dá zadarmo.

  Netvrdíme, že Nováčková nic nepropaguje, například její spolupráce se Škoda Auto patří mezi nejviditelnější, ale taky známe účet třeba jednoho slavného českého moderátora a dnes už influencera, který dokázal za den udělat deset reklam, a dokonce i na konkurenční výrobky. Tohle u Jitky neuvidíte, a pokud už tam reklama je, je předvedena nenásilně, jako součást jejího osobitého stylu, jak si sama dopomoci ke všemu.

  Protože víc než co jiného je Nováčkové instagramový účet výpovědí toho, že bez práce nejsou koláče, tedy v jejím případě kabelky, jak ráda tvrdí. Začala od nuly nejen na YouTube a samozřejmě musela čekat, kdo se chytne, a zkusit si, co je nejlepší, nestavět to jen na fotkách bez významu, a nepomohlo jí ani to, že je to nějaká miss.

  Vlastně to už by se v jejím případě nemělo připomínat vůbec, protože s jejím posunem to nemá co dělat. Být miss je o štěstí, ale být samostatná a úspěšná je o snaze pořád se sebou něco dělat, ale tak, aby to mělo hlavu a patu a nedalo se věčně spoléhat jen na ten klasický obličej, blond vlasy a výstavní figuru.

  Toho je na Instagramu víc než dost.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:44 úterý 12. listopadu 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   35
  • Trapas
   29
  • Tvl
   19
  • Haha
   16
  • Cože
   16
  • Sladký
   16