Sobota 29. února 2020, svátek má Horymír
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Jitka Nováčková porazila na cenách Czech Social Awards slavného průvodce. A proč je to dobře?

  Bývalá miss Jitka Nováčková letos spolu se Zorkou Hejdovou moderovala ceny pro internetové osobnosti Czech Social Awards a jedno překvapení čekalo rovnou i na ni, dostala totiž cenu Go Global, tedy pojede reprezentovat Česko na mezinárodní soutěž Global Social Awards 2020. A porazila přitom velkého favorita Honest Guide Janka Rubeše.

  A zcela jistě by si počin Honest Guide pořádnou mezinárodní medializaci zasloužil, vždyť Janek Rubeš a Jan Mikulka upozorňováním na turistické a jiné nešvary v Praze dělají službu nejen návštěvníkům, ale i nám samotným.

  Je tak nasnadě, že pořad s mezinárodním přesahem by měl reprezentovat Česko na mezinárodních cenách udělovaných inspirativním osobnostem a jejich projektům, které fungují na sociálních sítích.

  Namísto toho ale na letošní Global Social Awards pojede Jitka Nováčková (27), která se o svém vítězství v kategorii Go Global dozvěděla včera během toho, když večer spolu se Zorkou Hejdovou moderovala.

  Modelka, která žije s finským fotbalistou Timem Sparvem, se rozhodla pro „změnu“ povolání v pětadvaceti letech, kdy si založila YouTube kanál a pokusila se proniknout na pole influencerství.

  Její první kroky vedly v nanynkovském stylu „co mám ráda a co nemám ráda“, ale pak – na začátku zcela jistě pouhou náhodou – předkládala svým uživatelkám zábavně pojatý vhled do toho, co vlastně znamená dělat modeling a chodit na večírky.

  Toto se uchytilo spíše u publika odrostlého náctiletým teniskám, protože Nováčkové se podařilo oslovit pracující ženy, nikoliv děti, kterým mámy dávají kapesné na rtěnku od Khloe Kardashian. Ostatně i Nováčkové motto „Bez práce nejsou kabelky“ dává tušit, že tady se nemodelkuje a nepřiživuje se na instagramové reklamě, ale tady se normálně pracuje a vstává se i za tmy.

  Samozřejmě jako influencer si můžete slušně vydělat, pokud se totálně zaprodáte a váš kanál se změní ve výstavku Horsta Fuchse, ale to u Nováčkové na sociálních sítích neděje.

  Je tedy správné si položit otázku, proč na Global Social Awards pojede za Česko hezká blondýna s hezkým přítelem a hezkými fotkami, zatímco kluci dělající službu turistům a Pražanům zůstanou v Praze? Je to správné a odpověď může být následující.

  Protože Janek Rubeš a Jan Mikulka si Honest Guide založili již s nějakým úmyslem, byl to projekt, do nějž byl již namyšlen obsah, bylo tedy pro ně jasné, co mají dělat.

  Jitka Nováčková si ale v pětadvaceti založila účet proto, že nevěděla, co se sebou. Teď ho najednou musela začít plnit a nevěděla čím, tak to zkoušela stylem pokus–omyl tak dlouho, dokud nenašla ten správný vzorec. A když ho už měla, začala ho opatrně vypočítávat i v angličtině.

  Její bilingvní kanál, který má potenciál oslovit muže (pro jejího přítele) a ženy (pro vše ostatní) i za hranicemi Česka, je totiž spíše důkazem toho, že být slavným na Instagramu nebo na YouTube nese i nějakou společenskou odpovědnost, například neobtěžovat reklamou, a lze zde pozorovat souvislý vývoj nejen účtu, ale i osobnosti, která jej spravuje, kdy stále ještě nebylo dosaženo vrcholu. A organizátoři to nejspíše oceňují úplně stejně.

  Fotogalerie

  Premium

  Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

  Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

  Premium

  Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

  Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

  Premium

  Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

  Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 29. února 2020, svátek má Horymír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz