Starosti Jitky Kocurové: Distanční výuka mých dětí mě dožene k alkoholismu

13. října 2020
Nové vládou nařízené restrikce dělají vrásky na čele i druhé vicemiss České republiky pro rok 1999 Jitce Kocurové. Té kupodivu nevadí, že nemůže navštívit svou oblíbenou kavárnu, ale domácí výuka jejích dvou dětí.

Po velmi rozvolněném létě máme před sebou zase podzim plný zákazů a příkazů. Od půlnoci 14. října vláda České republiky zavře nejen všechny restaurace, bary a kluby, ale i první stupně základních škol. Právě to dělá vrásky na čele Jitce Kocurové.

„Chvíli jsme se vydováděli a teď nás zase zavřou,“ konstatovala Kocurová, která je podle svých slov tak zoufalá, že se bojí, že na jaře bude potřebovat pořádný detox.

„Všechno přežiju, jen ta domácí výuka mě dožene opět k alkoholismu a tloustnutí. Bude ze mě velká koule,“ prorokuje Jitka, která se svým mužem Tomášem Abrahamem má desetiletého syna Tomáše a sedmiletou dceru Barboru.

Její obavy jsou namístě, podle odborníků je zrovna učivo pro první stupeň pro rodiče nejnáročnější, a to zejména tehdy, kdy děti ještě neumí pořádně číst a psát. Rodiče pak nevědí, co s nimi mají „dělat“. 

I pedagogičtí odborníci se před včerejším vystoupením vlády shodli na tom, že uzavření prvního stupně a následná domácí výuka není pro rodiče, kteří mají doma prvňáka či druháka, vůbec snadná.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:16 středa 10. února 2021. Anketa je uzavřena.

  • 31
  • 23
  • 19
  • 18
  • 18
  • 16
Komentáře