Bohdalová o falešných obrazech: Chtěla jsem, aby tu po mně něco zbylo

25. července 2017
Jiřina Bohdalová prolomila hradbu mlčení a promluvila o podvodu, kterého se na ní dopustil její osobní bankéř. Ten se jí za osm let spolupráce natolik dostal pod kůži, že jej považovala doslova za rodinného přítele. O Radku Pokludovi dnes mluví jako o podvodníkovi!

Za tři padělané obrazy zaplatila Jiřina Bohdalová svému dnes již bývalému osobnímu bankéři z Komerční banky pět milionů korun. Ačkoliv jí Radek Pokluda tvrdil, že jde o majetek banky, nebyla to pravda. Obrazy pocházely od bandy překupníků, která je dokonce prodávala prostřednictvím renomovaných aukčních síní a galerií.

Ačkoliv se mnozí Češi diví, proč Bohdalová ve svém věku tolik riskovala a neužívala si těžce vydělané miliony, ona nyní vysvětlila své pohnutky. „Ta ztráta je dost velká, ale myslela jsem to dobře. Chtěla jsem, aby tady po mně něco zůstalo,“ sdělila Televizním novinám herečka, která se s křivdou nemůže smířit.

Jsem poškozená. Bohužel. Je mi to líto. Za těch osm let jsem uvěřila podvodníkovi. Je to pro mě ztráta,“ ukončila herečka, která prostřednictvím svého právního zástupce žaluje Komerční banku a právě od té bude požadovat navrácení celé částky.

Policie případ momentálně prošetřuje pro podezření z trestného činu podvodu, kdy v případě odsouzení hrozí viníkům odnětí svobody až na deset let. O vinících ale zatím nemá jasno ani samotná policie. „V této fázi prošetřování není nikdo v postavení podezřelého ani obviněného,“ sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:12 středa 22. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

  • 15
  • 10
  • 8
  • 8
  • 7
  • 5
Komentáře