Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

I když by se z výrazu Jiřího Stracha, Jiřiny Bohdalové a Kryštofa Hádka mohlo zdát, že film Cvrček bude komedie, opak je pravdou. Půjde o hutný psychothriller, říká režisér. | foto: Profimedia.cz

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem (44) natáčí film s pracovním názvem Cvrček, v němž se blýskne i Kryštof Hádek (36). Těšit se můžete na vpravdě hutný a hlavně aktuální film! Ústředním motivem je totiž hyenismus těžící z naivity a důvěřivosti starých lidí. Své o tom ví i sama herečka, která spolu s dalšími naletěla obchodníkům s padělanými obrazy a přišla o miliony.

Režisér Jiří Strach hned v začátku překazil plány těm, kdo se těšili na veselou komedii plnou humoru a hereckého umění oblíbených es. „Je to takový hutný, sevřený psychothriller. Je to příběh jednoho dne, do kterého pak jsou nastříhané retrospektivy, kde se nám věci doplňují jak v detektivce,“ prozradil během natáčení.

Námět vychází z příhody, která se stala babičce scenáristy Marka Epsteina. „Po cestě z kostela ji zastavil mladý muž a namluvil jí, že je její příbuzný. Jeho záměr byl ale úplně jiný,“ sdělil Epstein a dodal, že hlavním tématem snímku je především hyenismus, a to jak v jeho zrodu, aplikaci, tak ve fatálním důsledku.

„Je to trošku i o naivitě starých lidí, kteří možná často v nějaké důvěře otevřou dveře svého bytu někomu dřív, než by měli,“ dodal režisér. 

„Myslím si, že je to úplně jiná role, než které Jiřina za posledních deset až patnáct let hrála,“ uvedl Epstein s tím, že s jistou rezervou by role Bohdalové v Cvrčkovi šla připodobnit k té ze snímku Ucho. „Rozhodně od toho nečekejme komedii s Jiřinou Bohdalovou. Líbí se mi, že po letech dostane prostor i v dramatické, až tragické poloze,“ dodal Strach.

Paradoxně se natáčí zrovna v době, kdy už je jasné, že soud s obchodníky s padělanými skvosty je naplánovaný za 29 dní. Škoda je vyčíslena na 168 milionů a snad jedinou útěchou může být Bohdalové fakt, že má obrazy doma. 

Co nejdál od domova se naopak vydal vykutálený bankéř Radek Pokluda, který obalamutil i režiséra Ivana Zachariáše nebo ředitele rádia známé rozhlasové stanice Jiřího Hrabáka. Vyšetřovatelé uvedli, že jeho stopu zachytili v Instanbulu, předtím údajně na Fidži.

„Obrazy už mám, vrátili mi je. Poradil mi Michael Kocáb, když jsem mu říkala, že obrazy jsou stále na policii, že ať už je to s nimi jakkoliv, že si o ně mám požádat. Tak jsem to přes advokáta udělala a vrátili mi je. Jen jeden je ještě v Ostravě, kde stále probíhá vyšetřování,“ svěřila Blesku oblíbená herečka, která se snaží na křivdu nemyslet.

„Já na to chci hlavně zapomenout. Kolik jsem se musela naučit textů a kolikrát musela vystoupit na jeviště, abych na ně poctivě vydělala! Je to strašný. Nechci žít do konce života s křivdou. Zatlačila jsem to do sebe,“ dodala Bohdalová

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 1:57 18. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  38
 • Trapas
  24
 • Sladký
  17
 • Haha
  16
 • Cože
  13
 • Tvl
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat