Hliník navždy v Humpolci: Zemřel legendární Zdeněk Srstka, bylo mu 83 let

Dlouhou dobu bojoval se špatným zdravotním stavem a nyní svůj boj prohrál. Zdeněk Srstka, populární herec, kaskadér a tvář pořadu „Chcete mě?“, zemřel ve věku 83 let. Serveru Lidovky.cz to potvrdil jeho syn.

Zdeněk Srstka bojoval dlouhodobě s nemocí, ta si vybrala daň i na jeho vzhledu. Ačkoliv ho všichni znají jako urostlého kaskadéra a vzpěračského veterána, poslední dobou působil velmi pohuble.

V únoru letošního roku už bylo Srstkovo zdraví natolik špatné, že málem umrzl na zahradě vlastního domu. Během noci totiž vyšel ven a lehl si na zem, zřejmě až na poslední chvíli ho zachránila manželka Alena.

V posledních měsících už měl herec také problémy s chůzí a prakticky nevycházel z domu. Expresu si také postěžoval, že ztrácí chuť k jídlu a příliš toho nedokáže sníst.

Srstka si během kariéry střihl hned několik zajímavých rolí, objevil se například ve filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera či Marečku, podejte mi pero! Právě on je autorem zlidovělé hlášky: „Hliník se odstěhoval do Humpolce.“

Zdeněk Srstka skok Jana Třísky z Karlova mostu nechápe.

Zdeněk Srstka patří k ikonám českého filmu.

Kromě toho Zdeněk Srstka v minulosti reprezentoval Československo jako vzpěrač. V roce 1957 získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy a v roce 1960 se zúčastnil olympijských her v Římě.

Jednoznačně nejvíce jej ale proslavil pořad Chcete mě?, ve kterém na obrazovkách České televize dlouhých 25 let hledal domov opuštěným psům. Právě kvůli zdravotním problémům, které ho v poslední době sužovaly, ale o svoje legendární místo přišel.

Pohřeb Zdeňka Srstky podle slov syna proběhne pouze v rodinném kruhu.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat