jít naiDNES.cz

Co se bude dít po smrti Jiřího Pomejeho? Dědictví, dluhy a odstavená manželka

Prokletá rakovina, prokletá Andělská tvář! Zesnulého Jiřího Pomejeho trápily kromě zákeřné nemoci také milionové dluhy z nevydařeného filmu. V průběhu čtrnácti let všechny peníze, které vydělal, šly správkyni konkurzní podstaty. Jiří byl léta odkázán jen na pomoc svých manželek a přítele Páska. Co teď ale bude dál s jeho závazky? Bude je platit manželka Andrea, nebo se pojistila?

Když se Jiří Pomeje (†54) v polovině roku 2013 potřetí oženil, jeho nevěsta Andrea Šťastná (31) věděla, do čeho jde. Zkrachovalý producent byl totiž v té době již až po uši v dluzích, a aby exekutoři nemohli dosáhnout na její příjmy a majetek, manželé museli podepsat předmanželskou smlouvu.

Nyní tak vyvstává otázka, co bude s Pomejeho dluhy, které v roce 2017 činily 13 733 585 korun a s ohledem na astronomické úroky, které naskakovaly, bude dnes částka mnohem vyšší. Sám Pomeje se v minulosti svěřil, že své dluhy bude platit do konce života.

I kvůli nim nesměl nic vlastnit ani zdědit. Na jeho jméno nesmělo být nic napsáno, jinak by o to v mžiku přišel. Proto když je řeč o dědictví, jeho stále ještě manželka Andrea a dcerka Anička ostrouhají.

Jiří Pomeje po své smrti po sobě kromě dluhů nezanechal zhola nic.

Pokud jde o dluhy, téměř čtrnáctimilionová částka není konečná. Jelikož si sám Pomeje na sebe již nemohl půjčovat, když potřeboval peníze, půjčky se psaly na jméno jeho ženy. Sama Andrea Pomeje nám je několikrát přiznala, naposledy před několika dny.

„Všichni moc dobře vědí, co všechno jsem pro něj udělala. Já sama jsem přesvědčená, že kdybych se předtím o Jirku 24 hodin nestarala, tak ten průběh nemoci byl mnohem horší už tenkrát. Byla jsem každý den v nemocnici, vydělávala, starala se o malou, platila jeho dluhy,“ sdělila nám na konci minulého týdne Andrea.

Tím přiznala, že Jirkovy dluhy splácela již v průběhu fungujícího manželství.

Přestože doufala, že se Jiří Pomeje ke svým závazkům postaví čelem, již se tak nestane a s dluhy, které jsou psané na její jméno, se bude muset poprat sama.

Sama se bude muset vyrovnat i s úmrtím muže, s nímž se sice rozešla, ale jeho osud jí nebyl lhostejný. Andrea byla v posledních měsících totiž odstavenou manželkou. Je tak vůbec otázkou, zda se bude moct podílet na organizaci pohřbu otce své dcerky, nebo bude jenom tiše snášenou přítěží.

Není totiž žádným tajemstvím, že jí otec Jiřího Pomejeho nemůže přijít na jméno a byl to právě on, kdo zakazoval Andree, aby Jirku v nemocnici navštěvovala.

Dědit po něm rozhodně nic nebude, dluhy za něj platit může a musí, chodit za ním do nemocnice ale nesměla.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:11 27. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  60
 • Tvl
  44
 • Super
  24
 • Cože
  21
 • Sladký
  13
 • Haha
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat