jít naiDNES.cz

Smutné odcházení Jiřího Pomejeho: Nerozloučil se s milovanou dcerkou

Bojoval do posledních chvil, jeho tělo ale boj se zhoubnou rakovinou hrtanu a kostí nezvládlo dotáhnout do konce. Jiří Pomeje v úterý po šestnácté hodině zemřel. Ačkoliv se před smrtí stihl vidět se svým nejlepším kamarádem Pavlem Páskem, poslední přání se mu nesplnilo. Neviděl se s milovanou dcerkou Aničkou.

Jiří Pomeje byl třináct let ženatý s Michaelou Kuklovou, dva roky byl dokonce i mužem tragicky zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové, vysněné dítě mu ale porodila až jeho třetí žena Andrea. Ve svých osmačtyřiceti letech poprvé pocítil, jaké je to být rodičem.

„V 9:05 byla na světě, jsem úplně hotový. Celou noc jsem nespal, ale během porodu jsem byl klidný. Pak jsem vyšel ze sálu a složil jsem se, brečel jsem jako želva. To víte, ve 48 letech jsem poprvé tátou,“ svěřil se 17. září 2013 dojatý Pomeje.

A byla to právě jeho dcera, kvůli které se v lednu loňského roku rozhodl podstoupit onkologickou operaci hrtanu, během níž mu lékaři odebrali zhoubný nádor a voperovali takzvaného slavíka. Jiří Pomeje totiž toužil vidět svou milovanou dcerku vyrůstat.

Po návratu domů z nemocnice se v něm ale přece jenom něco zlomilo a víc času trávil po putykách se svými kumpány než doma, což nakonec vedlo k tomu, že se s ním matka jeho dcerky rozešla a Pomeje se od rodiny musel odstěhovat.

Ačkoliv se s dcerkou vídal, nešlo rozhodně o pravidelný styk. Naposledy se s dcerkou viděl krátce předtím, než ho na konci listopadu loňského roku hospitalizovali. Netoužil sice po ničem jiném, od té doby se ale s Aničkou neviděl. A to přestože ho jeho žena chtěla v Nemocnici Na Pleši, kam ho rodina společně s Pavlem Páskem na začátku ledna přestěhovali, navštívit.

„Chtěla jsem za ním několikrát, myslela jsem si, že by mu to udělalo radost, ale po konzultaci s rodinou jsme se shodli, že by ho to mohlo rozrušit. A mně nezbývá nic jiného než to respektovat,“ svěřila se nám před několika dny sama Andrea, která se s Pomejem také nestihla rozloučit.

Byla toho názoru, že jejich návštěva by mu dodala novou energii do boje se zhoubnou rakovinou.

Jedinou útěchou jí může být to, že si Jiří Pomeje s dcerkou stihli před několika týdny zatelefonovat. „Říkala jsem dceři, aby řekla tatínkovi, že na něj myslíme. Opravdu nám není jedno. Snad nemyslí na to, že je někde zavřený na pokoji a my si tu žijeme s novým chlapem idylu. Tak to není,“ prozradila v polovině ledna webu eXtra.cz Andrea Pomeje, která otci své dcerky poslala i obrázek, jejž mu malá Anička namalovala.

Jeho žena Andrea Pomeje a dcerka Anička se s ním sice rozloučit nestihly, nejlepší kamarád Pavel Pásek to štěstí ale měl. Podle informací Expresu to měl být právě on, kdo se s Pomejem viděl naposledy, a to v pondělí odpoledne.

Po jeho odchodu z nemocnice měl být posléze Jiří Pomeje kvůli nesnesitelným bolestem uveden do umělého spánku. Z něj se již neprobral a v úterý 26. února po šestnácté hodině zemřel.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:25 27. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  99
 • Trapas
  42
 • Super
  33
 • Cože
  28
 • Haha
  27
 • Sladký
  24
Komentáře