Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  5 důvodů, proč si Andrea Pomeje nyní zaslouží klid místo mediálního lynče

  Marie Formáčková hodnotila život a svědomí Andrey Pomeje, která se starala o nemocného manžela. | foto: Profimedia.cz

  Dalo se to čekat a byla to vlastně jen otázka času, kdy se objeví někde nějaký „vědec“, který do médií řekne, jak to bylo doopravdy mezi Andreou Pomeje (31) a jejím zesnulým manželem Jiřím Pomejem (†54), aniž by byl přímo součástí domácnosti manželů. Této role se zhostila žena jménem Marie Formáčková, která s Pomejem napsala knihu „Jak se plave ke dnu“ a Andree tak zařídila mediální popravu. Mladá dýdžejka si ale teď zaslouží hlavně klid a tady je pět důvodů proč.

  1.Nevdala se z prospěchu

  Málokdo si na to již vzpomene, ale když si ještě jako Andrea Šťastná brala ve vysokém stupni těhotenství zkrachovalého producenta Jiřího Pomejeho, rozhodně to byl svazek, který by se dal označit jako rizikový. V té době už celá veřejnost věděla, jakou má Jiří za sebou historii, a hlavně jsme všichni znali stav jeho finanční solventnosti.

  Pomeje měl nesplatitelné dluhy a de facto nemohl pracovat, protože veškeré jeho výdělky šly věřitelům.

  Andrea se rozhodla pro dost neobvyklou kariéru dýdžejky a pravda je, že sňatkem s Pomejem si mediálně pomohla, jeho jméno jí otevíralo dveře. Taky se ale na to můžete dívat jako na zápůjčku, jméno „Pomeje“ jí dopomohlo k tomu, že domů nosila peníze, Andrea už v té době věděla, že náklady na rodinu a domácnost půjdou za ní. A aby toho nebylo málo, DJ Andrea Pomeje je dneska značka, rozhodně to není tak, že by hrála pro radost coby zelená vdova. Přestože se jí prve každý smál, ona se dokázala v neobvyklém oboru vypracovat mezi špičku a svým půlnočním vystoupením otevírá párty i v zahraničních klubech.

  2.Pozamilovaná realita

  Že Jiří Pomeje vede nezřízený život a rád se napije, to nebylo žádné tajemství. Když opadly růžové brýle zamilovanosti, Andree muselo být jasné, že má doma padesátiletého flamendra bez práce, s nímž má dceru.

  Po prvotním zájmu společenských médií, kdy je všechny magazíny fotily na obálku a oba rozdávali rozhovory a z Andrey se stávala celebrita, přišla tvrdá realita, a to kdo nakoupí jídlo, z čeho se zaplatí školka pro malou a kde se vezmou peníze na pojištění auta. Jiří záhy onemocněl vážnou rakovinou hrtanu.

  3.Lži o vyhazovu s rakovinou

  Kritici, tedy v tomto konkrétním případě jisté komentáře na internetu a veřejně pak pro deník Blesk Marie Formáčková, spoluautorka Pomejeho biografie „Jak se plave ke dnu“, tvrdí, že Andrea vyhodila Jiřího s rakovinou.

  „Když ke mně Jirka přijel s taškou, už po nemoci, se slavíkem v krku a v tričku, že ho Andrea nepustila domů a vyhodila, že nemá kam jít, opilý nebyl. Nechci ji hodnotit, nic o ní říkat, ale já bych to chlapovi s rakovinou neudělala. S tím teď bude žít ona,“ řekla Formáčková pro deník Blesk.

  Když Jiří poprvé onemocněl rakovinou hrtanu, odmítal operaci hrtanu a chtěl raději zemřít. My jsme v té době několikrát zvali jeho manželku Andreu, aby přišla do našeho pořadu Telebrity, podařilo se to až po několika jejích odmítnutích. Ta nejprve nastala pro její časovou vytíženost a poté kvůli jejímu nedobrému psychickému stavu.

  Andrea nakonec dorazila, nevyspalá a velmi pohublá, a to v listopadu 2017, asi šest měsíců po verdiktu lékařů.

  Mluvila o tom, že na chemoterapii, kterou Pomeje prve odmítl, je již pozdě a nyní mu zachrání život jen operace, kterou Jiří neustále odmítal. „Je doma a není na tom psychicky dobře, má nějaké léky, které mu pomáhají být v klidu,“ říká Andrea. „Podle mě teď přijde fáze, kdy se konečně vzchopí a začne se sebou něco dělat, má na to měsíc a půl,“ dále říká Andrea v souvislosti s tím, že Jiří se po oznámení verdiktu naprosto složil a odmítl spolupracovat. „Měla jsem pocit, že to vzdává, že pro to uzdravení nedělá dostatek. Co by teď dal za chemoterapii, kterou nechtěl,“ popisovala jeho manželka v rozhovoru.

  Andrea celý tento proces absolvovala po boku svého muže, doprovázela ho do nemocnice a nutila k nějaké sebekázni.

  Když si pak z rakoviny hrtanu odnesl trvalé následky v podobě voperovaného slavíka, jelikož přišel o hlasivky, byla jedinou šancí na plné uzdravení a návrat tvrdá disciplína, a Jiří v tomhle selhával. Měl několik šancí, o nichž sám přiznal, že je promarnil, stejně jako přiznal, že nezvládl alkohol.

  „Myslím si, že je tam velká část mojí viny. Nepřišel jsem a nezačal jsem se o sebe starat. Nebyl jsem na bylinkách, nejedl jsem vitamíny. Přišel jsem domů a začal jsem vyvádět. Tvrdil jsem, že jsem v pohodě. Přiznávám, že jsem začal pít,“ řekl Jiří rozhovoru pro náš pořad Telebrity, kde byl hostem poté, co manželství s Andreou zkrachovalo, když ho opilého nepustila domů.

  „Ona čekala, že budu na bylinkách, ale já jsem chodil do hospody za kamarády. Chodil jsem tam, protože jsem chtěl mít zdání normálního života,“ pokračoval Jirka ve své upřímné výpovědi.

  4.Porozchodová část

  Jiří a Andrea se po krachu manželství na všem dohodli, zejména co se týkalo péče o jejich dceru Annu. Zatímco Andrea se načas stáhla z veřejného života, Jiří rozpad manželství emočně nezvládl a v tomto bodě je nutno připomenout, že u něj převládl jeho smysl pro dramatické výlevy.

  S fotografy se dohodl na záměrných snímcích, kde své ženě nosil kytičku, kupoval si zeleninu a ovoce, demonstrativně si holil hlavu, a to vše za své vědomé spolupráce.

  Andrea měla tohoto představení dost a vzkázala mu, že to je výsměch všem, kdo s touto nemocí také bojují a dali by vše za to, aby dopadli jako Jirka – uzdraven, i když s trvalými následky.

  V této době si Andrea našla přítele Petra Plačka a najednou měli všichni jasno: Jirka je na smrtelné posteli a vedle jeho ženy je svalnatý milenec.

  Toto se stalo mediální zkratkou jejího života.

  5.Za zavřenými dveřmi

  Je nutné si uvědomit, že Andrea Pomeje je žena, která s ním osm let žila, a vdova, jíž umřel otec její dcery. V tuto chvíli si zaslouží jediné, a to hlavně klid, aby dceři vysvětlila, proč její táta zemřel, aby si vyřídila osobní věci ohledně pohřbu a hlavně aby našla společnou řeč s Jiřího rodinou, s níž nemá mít dobré vztahy.

  Navíc hon na Andreu se rozjel po rozhovoru se spisovatelkou, která znala Pomejeho jen z doby Kuklové a Bartošové, knihu „Jak se plave ke dnu“ napsala Formáčková před deseti lety. O jeho životě s Andreou Pomeje nevěděla nic, minimálně jen to, co se k ní dostalo z Jiřího strany.

  Přesto si dovolila Andreu mediálně popravit.

  Co se dělo u nich doma, věděli jen tři lidé: Andrea, dcera Anna a Jiří. Jiřímu dnes už nikdo z nás nepomůže a Andrea se musí srovnat se svým svědomím sama, to ona s ním bude muset žít. Jiří Andree ale veřejně nikdy nic nevyčetl, rakovinou kostí navíc onemocněl poté, co se manželství rozpadlo.

  Poučení:

  Andrea, pravda, udělala jednu chybu, a to mediální prezentaci svého nového vztahu s Petrem Plačkem, zatímco Jiří si volal fotografy k holení své hlavy a celý národ mu držel palce, když ležel opět v nemocnici. Nedržela dekorum stále ještě manželky, jejíž manžel znovu těžce onemocněl. Nyní tedy nastala ta pravá chvíle, aby se usmířila s jeho rodinou, uzavřela jednu životní kapitolu a hlavně držela pietu. Na pohřeb by měla jít pouze s dcerou, usednout vedle pozůstalé rodiny, a co je nejdůležitější, partnera Petra Plačka nechat alespoň jednou doma.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:14 pátek 28. června 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   177
  • Trapas
   34
  • Cože
   23
  • Tvl
   23
  • Haha
   21
  • Sladký
   13

  V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

  Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

  Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

  Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

  Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

  Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz