Moje dcera o Jirkově nemoci nesmí zatím vědět, řekla Andrea Pomeje

Již téměř rok bojuje se zákeřnou rakovinou hrtanu a jeho příběh sleduje celý národ, jedna z nejbližších osob ale o jeho nemoci netuší. Dcerka Jiřího Pomejeho žije stále v nevědomí a neví, že její milovaný tatínek před týdnem podstoupil velmi závažnou onkologickou operaci. Pomeje si dokonce výslovně nepřeje, aby ho navštívila v nemocnici!

Prožívají nejhorší měsíce jejich života, před dcerkou ale celou dobu dělali, jako by se nic nedělo. Manželka Jiřího Pomejeho Andrea Expresu prozradila, jak před dcerkou tatínkovu nemoc utajili.

Jirkův kašel se sice od května stupňoval, ale před dcerkou jsme nemoc dokázali utajit. Když měl popálený krk od ozařování, ošetřovala ho, ale brala to jako normální věc. Neříkali jsme jí nic. Ví, že je tatínek nemocný, že ho lékaři ošetřují, ale vnímá to jako banální onemocnění,“ svěřila se nám Andrea Pomeje s tím, že se malé Aničce již po tatínkovi moc stýská.

Neustále se na něj ptá a kreslí mu obrázky, které mu nosím do nemocnice. Kdyby si on přál, aby za ním přišla, asi bych ji tam odvedla, protože je sám na pokoji. Ta možnost tu je, ale on si to výslovně nepřeje,“ říká Andrea a důvody, které ho k tomu vedou, jsou jednoduché.

Nechce, aby z pohledu na něj měla malá trauma,“ vysvětluje. „Tahat ji do tohoto prostředí je zbytečné. On brzy přijde zase domů a bude vypadat normálně a bude to lepší, než kdyby ho viděla napojeného na hadice.“

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:36 26. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  8
 • Trapas
  8
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Sladký
  4
 • Tvl
  4
Komentáře