Anděl spásy Jiřího Pomejeho: Kdo je žena, bez níž by to nezvládali?

Manželka Jiřího Pomejeho není jeho jedinou psychickou oporou v těžkých chvílích. Za hercem dlouhá léta stojí jiná žena, která je doslova jeho andělem. Tou je jeho sestra Petra.

Andrea Pomeje prožívá nejhorší dny svého života. Když počátkem loňského roku jejímu manželovi lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu, převrátil se jí život vzhůru nohama. Nejenže celý rodinný rozpočet byl přes noc závislý na jejích výdělcích, spadla na ni celá domácnost, péče o dcerku Aničku, ale navíc musela celé měsíce svého muže psychicky držet nad vodou.

Nebyla na to ale sama a není ani nyní, kdy je Jiří Pomeje již několikátým týdnem se zápalem plic hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v Praze a podle lékařů je jeho poslední záchranou takzvaný slavík, tedy elektronické mluvítko, které se přikládá k hlasivkám.

Kdo jí tedy v těžkých chvílích pomáhá, aby na vše nebyla Andrea sama?

Jirkova sestra Petra je anděl. Máme velké štěstí, že v těchto situacích tak úžasně funguje,“ svěřila se nám Andrea s tím, že za Pomejem do nemocnice chodí celá jeho rodina:Má skvělou rodinu. Chodí za ním i do nemocnice. Celá jeho rodina je s ním – jsou úžasní.“

S jednou výjimkou. Oblíbený dabér totiž od své hospitalizace neviděl svou dcerku Aničku. „Za Jirkou chodím, když je malá ve školce,“ říká Andrea. Jejich dcerku nějakou dobu hlídali její rodiče, ale na konci minulého týdne si ji vzala zpátky k sobě.

Snad pevné rodinné zázemí Pomejeho přesvědčí, aby nepřestal bojovat a kývl na návrh lékařů, kteří mu radí, aby si nechal odebrat hrtan. Sama Andrea nám totiž před časem prozradila, že podle lékařů je to jeho poslední a jediná šance na život. Konečné rozhodnutí je ale na Jiřím. 

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:13 9. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  26
 • Tvl
  11
 • Sladký
  9
 • Trapas
  8
 • Cože
  7
 • Haha
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat