jít naiDNES.cz

Vyhazov s rakovinou?! Z nemocnice se Pomeje vrátil zdravý a začal pít

Měl Jiří Pomeje v době, kdy se s ním jeho žena rozešla, rakovinu, nebo byl zdravý? | foto: Expres.cz: Tilen Vajt, Jiří Pitrof

Byla Andrea Pomeje (31) opravdu tak nemilosrdná a opustila Jiřího Pomejeho (†54) v době, kdy se stále ještě léčil s rakovinou? Z toho ji neobviňuje jenom veřejnost, ale i spisovatelka Marie Formáčková. Ta dokonce mladé vdově vzkázala, že by si měla sáhnout do vlastního svědomí. Jaká je ale pravda?

Poté, co herec, dabér a producent Jiří Pomeje po dlouhém boji prohrál boj se zhoubnou rakovinou hrtanu a kostí a v Nemocnici Na Pleši zemřel, očekávaně začal hon na mladou vdovu, která po něm zůstala a opovážila se ho v dubnu loňského roku pro jeho nekázeň a alkohol opustit.

„Když ke mně Jirka přijel s taškou, už po nemoci, se slavíkem v krku a v tričku, že ho Andrea nepustila domů a vyhodila, že nemá kam jít, opilý nebyl. Nechci ji hodnotit, nic o ní říkat, ale já bych to chlapovi s rakovinou neudělala. S tím teď bude žít ona,“ řekla například v rozhovoru pro Blesk Marie Formáčková, která s Pomejem napsala knížku „Jak se plave ke dnu“.

Je ale pravda, že v době, kdy se s ním Andrea Pomeje rozcházela, byl Jirka nemocný? Na to odpověděla sama Andrea, která v sáhodlouhém vyjádření popsala průběh léčby, co prožívala a jak celé dny seděla u jeho nemocničního lůžka, když se nakonec rozhodl, že podstoupí onkologickou operaci hrtanu.

„V lednu, když mu byl odoperován hrtan a bylo potvrzeno, že nikde nic jiného není a je zdráv, doufala jsem, že teď celý svůj život přehodnotí. Změní se a bude tu pro nás. Ale nestalo se tak. Bylo to ještě horší,“ vzpomíná Andrea, která tak potvrdila, že Jiří Pomeje se domů z nemocnice vrátil zdravý.

Ačkoliv ale musel chodit pravidelně na kontroly, trávil veškerý svůj čas po hospodách. Sama Andrea přiznala, že to bylo ještě horší než před operací a jeho onemocněním.

„Dokážete si vůbec představit, jaké je to milovat člověka, který odmítá vaši pomoc? Jaké je to, když se s malým dítětem před ním musíte zamykat v pokoji a počkat, až vystřízliví? Jak je to těžké od takového člověka odejít, protože každé ráno je to zase ten úžasný, hodný, empatický muž?“ ptá se Pomeje, která se definitivně rozhodla v dubnu, kdy doufala, že to bude pro otce její dcerky impuls, aby se sebou začal něco dělat.

To se bohužel nestalo. Jiří Pomeje se zabydlel v bytě svého kamaráda Pavla Páska, kde se pomalu upíjel do němoty. Sám Pásek ho chtěl v listopadu umístit do protialkoholní léčebny. To už ale nestihl zorganizovat.

Pomejemu byla na konci listopadu diagnostikovaná rakovina kostí a po krátké léčbě ve střešovické nemocnici byl přemístěn do Nemocnice Na Pleši. Tam 26. února své nemoci podlehl.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:46 29. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  30
 • Super
  20
 • Cože
  14
 • Sladký
  13
 • Tvl
  12
 • Haha
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat