jít naiDNES.cz

Bude to cirkus! Rodina rozhodla o Pomejeho pohřbu, jak přijmou Andreu?

Showman si zaslouží pohřeb se vší parádou! Pavel Pásek prosadil, aby měl Jiří Pomeje veřejný pohřeb. | foto: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

Bude to cirkus, přesně jak by si Jirka přál! Ačkoliv rodina zesnulého producenta Pomejeho preferovala komornější rozloučení, nakonec bude jeho pohřeb veřejný. Podle jeho parťáka a nerozlučného kamaráda Pavla Páska by se totiž producentovi známé pohádky Z pekla štěstí mělo dostat velkolepého potlesku, jaký si zaslouží. Všichni tak budou moct na vlastní oči sledovat, jakého přijetí se dostane vdově Andree, která s Pomejeho rodinou nemá zrovna nejlepší vztahy.

Jeho život byl jedna velká jízda. Producent Jiří Pomeje si nejednou sáhl na úplné dno, nikdy se ale nevzdával a i pod tíhou obrovských dluhů uměl žít naplno. A podle toho bude vypadat i jeho poslední rozloučení.

Ačkoliv si rodina přála, aby proběhlo pouze v úzkém rodinném kruhu, podle Pomejeho přítele Pavla Páska, který mu byl nablízku až do posledních chvil, by byl na Jirku takový pohřeb příliš nudný.

„Jiřin by si přál, aby to byl velký cirkus. On měl rád pozornost a takovéto okamžiky, kdy na něj mířily kamery, si užíval,“ řekl Pásek serveru Blesk.cz.

A právě varianta, kterou Pomejeho parťák prosazoval, nakonec zvítězila. Rodina si nechala záležitost projít hlavou a nakonec odsouhlasila, že pohřeb bude veřejný. 

„Respektoval jsem a respektuji přání rodiny. Nejprve si vzali čas na rozmyšlenou a nakonec souhlasili, že pohřeb bude veřejný. Každý kdo měl Jirku rád, se tak může přijít rozloučit. Na konci zazní určitě velký potlesk, který si zaslouží,“ popsal Pásek.

Veřejnosti se tak naskytne příležitost sledovat, jakého přivítání se na pohřbu dostane vdově po Pomejem Andree. Ta v posledních dnech sváděla boj s kritiky, kteří ji vinili, že se na svého rakovinou nemocného muže vykašlala a raději padla do náruče svalovci Petru Plačkovi.

Andrea Pomeje podle všeho nemá zrovna vřelé vztahy především s rodiči svého zesnulého manžela. Ti jí dokonce měli zatrhnout, aby Jirku v posledních dnech jeho života navštívila v Nemocnici na Pleši, kde nakonec zemřel. Zdůvodnili to prý tím, že by jejich syna mohla Andreina návštěva rozrušit.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:45 30. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  75
 • Super
  34
 • Cože
  20
 • Tvl
  18
 • Sladký
  15
 • Haha
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat