jít naiDNES.cz

Pohřeb Jiřího Pomejeho se blíží. Co přijde po něm?

Ve středu se v Českých Budějovicích rozloučíme s Jiřím Pomejem (†54). Ten minulý týden podlehl rakovině hrtanu a kostí. Naposledy tak dostane příležitost rozloučit se s otcem své dcery i Andrea Pomeje, která ho na žádost jeho rodiny nemohla navštívit v nemocnici, a tak se nestihli před jeho smrtí usmířit. Bude se jim Andrea kvůli tomu mstít?

Manželství Jiřího Pomejeho a jeho třetí ženy Andrey sice nevydrželo, udělala z něj ale nejšťastnějšího muže na světě. Krátce po svatbě mu totiž porodila vytoužené dítě, dcerku Aničku. Právě pro ni poslední roky svého života Pomeje doslova dýchal. Ani to ale nestačilo. Ačkoliv mu lékaři loni v lednu operací hrtanu zachránili život, on se místo rodinného života rozhodl pokračovat v zajetých kolejích. A to i přes prosby své ženy Andrey, která se ve svém posledním prohlášení svěřila, že se obávala jeho odchodů do hospody, ale ještě víc se bála Jirkových opileckých návratů.

Přestože po jeho boku stála po celou dobu trvání nemoci a u jeho nemocničního lůžka strávila dokonce i Silvestr 2017, nechtěla se dívat na to, jak se otec její dcerky upíjí k smrti. Proto se s ním v dubnu loňského roku rozešla a po vzájemné domluvě se Pomeje odstěhoval do bytu svého kamaráda Pavla Páska.

Sice právě tohle měl být pro Pomejeho impuls, že by se měl srovnat, stal se ale pravý opak. Pomeje začal víc propadat alkoholu, a dokonce začal být závislý na tramalu. Právě to bylo jedním z důvodů, proč Andrea Pomeje udělala za svým manželstvím definitivní tečku, znovu se zamilovala a podala žádost o rozvod.

Stav Jiřího Pomejeho byl už tak vážný, že se v polovině loňského roku spřáhli Pavel Pásek a hercův tatínek Jiří, kteří se snažili vymyslet způsob, jak Pomejeho dostat do protialkoholní léčebny. Pásek se dokonce nechal slyšet, že ačkoliv byl na Andreu Pomeje za to, že jeho nejlepšího kamaráda opustila, naštvaný, po několika dnech strávených s Pomejem se jí už nedivil.

Vše se znovu otočilo po první prohlídce v nemocnici, když lékaři zjistili, že se Pomejemu rakovina vrátila. Vše vzalo rychlý spád. Ačkoliv ležel několik týdnů v pražských nemocnicích, počátkem ledna ho Pásek nechal převézt do Nemocnice Na Pleši, kde Pomeje na začátku minulého týdne své nemoci podlehl. Za celou dobu jeho pobytu v nemocnici k němu směli jenom jeho rodinní příslušníci a Pavel Pásek, jenž nadstandard pro Pomejeho platil.

Ačkoliv je Andrea Pomeje vdovou po Jiřím Pomejem, rodina ji od organizování pohřbu zcela odstřihla. Neměla ani rozhodovací právo, zda bude poslední rozloučení s otcem její dcerky veřejné, nebo neveřejné. 

Je tak otázkou se ptát, co se po pohřbu Jiřího Pomejeho, na kterém se nejspíš Andrea s rodinou svého muže potká poprvé od jeho úmrtí, odehraje. Není totiž tajemstvím, že Andrea již řadu měsíců žije s pokrývačem Petrem Plačkem, který je podle jejích slov aktuálně její největší oporou. Jelikož s Pomejem nežila již téměř rok a žádost o rozvod stáhla jenom s ohledem na jeho zdravotní stav, je tak možné, že z mladé vdovy bude brzy vdaná paní.

I Andrea Pomeje totiž potřebuje jít dál. Udělat krok dopředu a založit novou rodinu. Za poslední dva roky si toho prožila tolik, že by se jí nikdo ani nemohl divit. A Plaček se za poslední měsíce, kdy jí byl skutečnou oporou, osvědčil. Jak by to komentovala sama Pomeje, neutekl.

Je jenom otázkou, v jakém vztahu bude s rodinou Jiřího Pomejeho, která se určitě bude chtít vídat se svou milovanou vnučkou. Andrea ale již v minulosti prokázala ryzí charakter, kdy brala ohled na přání rodiny svého muže, tudíž se nedá předpokládat, že by jim bránila ve styku s malou Aničkou.

Otázkou je, co bude s dluhy po Jiřím Pomejem. Přibližně milion korun, který je psaný na ni, bude muset pochopitelně splatit. Zbytku, který vznikl dávno před jejich seznámením, se v rámci dědického řízení může vzdát.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:27 3. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  20
 • Tvl
  17
 • Cože
  12
 • Trapas
  12
 • Haha
  11
 • Sladký
  11
Komentáře