jít naiDNES.cz

Spasitel Jiřího Pomejeho je po smrti, zemřel náhle v Thajsku na dovolené

Jiří Pomeje zemřel 26. února. | foto: Jiří Pitrof/Tilen Vajt

V posledních měsících měl k Jiřímu Pomejemu nejblíž. Byl to právě on, ke komu se Jiří nastěhoval, když ho na jaře loňského roku Andrea Pomeje vyhodila z jejich společného bytu, dokonce se stal i jeho důvěrníkem. Miloš Gašpar, jemuž nikdo neřekl jinak než Netopýr, před několika dny náhle zemřel.

Nebýt jeho, Jiří Pomeje by nejspíš skončil na ulici. Právě k Miloši Gašparovi se Jiří Pomeje počátkem dubna loňského roku s jedním kufrem, v němž byl celý jeho život, přestěhoval. Ačkoliv mělo jít jenom o dočasné řešení, u Gašpara bydlel do listopadu loňského roku, kdy byl převezen do nemocnice, odkud se domů již nikdy nevrátil.

Zemřel 26. února v Nemocnici Na Pleši, kde se mu všemi možnými prostředky pokoušeli zachránit život, ačkoliv nad ním pražské nemocnice zlomily hůl.

Smutný osud ale nepotkal jenom Jiřího Pomejeho, ale i jeho kamaráda a spasitele před spánkem na ulici Miloše Gašpara alias Netopýra. Ten měl podle informací Expresu zemřít 31. března.

„Bylo to velmi nečekané. Nikdo pořádně neví, co se stalo. Byl na dovolené v Thajsku, těšil se ze života a druhý den jsme se dozvěděli, že je mrtvý,“ sdělil Expresu jeden z jeho blízkých kamarádů, který je stále v šoku.

Ve stejnou chvíli jako Gašpar byla v Thajsku i Andrea Pomeje a Pavel Pásek, nebyli tam ale společně. Zatímco Andrea tam letěla se svým partnerem Petrem Plačkem, Pásek se svými kamarády.

„Nyní se řeší, jak se jeho ostatky dostanou do Česka. Neměl žádné žijící příbuzné, tak to řešíme my kamarádi. Přesný důvod smrti sice nevíme, odhaduje se ale infarkt,“ dodal náš zdroj.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:03 16. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  157
 • Tvl
  89
 • Haha
  46
 • Trapas
  45
 • Super
  32
 • Sladký
  28
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře