Z domu ho nevyhodila jenom Andrea. Dveře s Jirkou vymetly všechny jeho ženy!

1. března 2019
Po smrti Jiřího Pomejeho se rozjel hon na vdovu Andreu Pomeje. Té část veřejnosti vyčítá, že ho jen několik měsíců před jeho smrtí nemilosrdně vyhodila na ulici. Andrea ale nebyla jedinou ženou v životě Jiřího Pomejeho, která se tak zachovala. Z bytu ho vyhodily i Michaela Kuklová a Iveta Bartošová!

Jiří Pomeje (†54) byl velký milovník a ve své knize „Jak se plave ke dnu“ přiznává, že měl desítky milenek. Osudové ženy potkal ale jenom tři. První z nich byla herečka Michaela Kuklová (50), s níž strávil patnáct let svého života. Jak sám Pomeje v minulosti přiznal, manželství skončilo kvůli jeho depresím a alkoholismu.

„Nepil jsem nic silného, jenom střiky, ale během dne jsem jich do sebe nalil tolik, že to v součtu klidně mohly být dva tři litry vína. Nebyl jsem opilý tak, že bych padal, ale pořád jsem mluvil, stále dokola na stejné téma. Jednou už byla Míša tak zoufalá, že vzala lahev vodky a půl jí vypila. Bylo jí zle, stála proti mně a křičela: Tak se podívej, jak je to hnusný,“ vzpomíná v knížce Pomeje, který se manželství snažil zachránit návštěvou manželské poradny.

Ani to ale nepomohlo. Po společně stráveném Silvestru mu měla Kuklová říct, aby odešel pryč.

„Byly dvě hodiny ráno, druhého ledna, já zase něco bez konce probíral, a když domluvila, pochopil jsem, že tentokrát je to vážné. Zeptal jsem se, jestli mám jít hned, ona řekla ano. Tak jsem popadl svoji velkou hokejovou tašku a naházel do ní pár svých věcí a cloumal mnou strach, že ji opravdu ztrácím. Mrzlo až praštělo, dlouho jsem stál ve Slivenci na zastávce a pomalu mnou prostupovalo zoufalství,“ vzpomínal v knížce Marie Formáčkové Pomeje, který podle svých slov skončil na ulici bez koruny.

Téměř podobný průběh měl i jeho rozchod s Ivetou Bartošovou (†48). I v tomto případě manželská krize gradovala několik měsíců a i tentokrát ho jeho manželka vyhodila z domu, ze své uhříněveské vily. Důvodem svárů mělo být osm set tisíc korun, které měl Pomeje podle slov Josefa Rychtáře ukrást z kufříku, v němž byl milion čtyři sta tisíc korun, což byly peníze, které si měla Bartošová půjčit od podnikatele Aleše Buksy.

Pomeje i tehdy tvrdil, že skončil na ulici bez koruny v kapse. Dokonce si tehdy demonstrativně sedl na lavičku před hlavní nádraží v Praze vedle tamějších bezdomovců a tvrdil, že s nimi je mu lépe než s Ivetou.

Pavel Pásek, Jiřího mecenáš a přítel, se v té době nechal slyšet, že na tom byl jeho kamarád tak bídně, že mu musel koupit i slipy.

Ze společného bytu Pomejeho loni v dubnu vyhodila i manželka Andrea Pomeje (31), což jí nyní mnozí lidé nemohou odpustit. Do Andrey se v minulosti kvůli tomu pustil i Pomejeho nejlepší kamarád Pavel Pásek.

„Já to komentuju tak, že samozřejmě přijít čtrnáct dní po operaci rakoviny domů a dostat od starý bodlo, to vydýchá málokdo. Jestli to s ním dneska mává, nedivím se mu. Zamávalo by to s každým. Nečekal jsem to. Myslel jsem si, že je větší držák,“ sdělil nám v červnu Pásek, který ale jedním dechem dodal, že spor je pochopitelně mezi manželi.

Poté, co na Andreu zaútočila i Pomejeho dlouholetá kamarádka, spisovatelka Marie Formáčková, rozhodla se mladá vdova, že nebude mlčet. „V lednu, když mu byl odoperován hrtan a bylo potvrzeno, že nikde nic jiného není a je zdráv, doufala jsem, že teď celý svůj život přehodnotí. ale nestalo se. Bylo to ještě horší. Psychologa odmítal. Bála jsem se jeho odchodu ven a umírala strachem, v jakém stavu přijde. Dokážete si vůbec představit, jaké je to milovat člověka, který odmítá vaši pomoc? Jaké je to, když se s malým dítětem před ním musíte zamykat v pokoji a počkat, až vystřízliví?“ napsala Andrea Pomeje v sáhodlouhém statusu, který zveřejnila dva dny po smrti svého muže na svém facebookovém profilu. 

Na Jirku Pomejeho lidé vzpomínají jako na srdečného člověka, ženy jeho života s ním ale nevydržely a všechny tři ho vyhodily na ulici.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:48 sobota 29. června 2019. Anketa je uzavřena.

  • 58
  • 24
  • 15
  • 14
  • 14
  • 12
Komentáře