Smutné Vánoce Jiřího Pomejeho: Jak se změnily za jeden rok?

Loni prožíval Jiří Pomeje Vánoce hrůzy. Sliboval si, že se to do roka změní. Změnilo. Bohužel spíš k horšímu. | foto: koláž expres

Je tomu rok, co se rakovinu snažil porazit drastickou hladovkou. Nechybělo mnoho a experiment stál Jiřího Pomejeho (54) život. Pak už nebylo zbytí a musel na operaci, čímž navždy přišel o svůj hlas. Tehdy mu byla oporou jeho žena Andrea. Jiří doufal, že se z toho do roka dostane a příští Vánoce si užijí. Rok se s rokem sešel a další svátky jsou tu. Bývalý dabér ale namísto vánoční pohody bojuje v nemocnici o život.

Loňské Vánoce určitě nepatřily k jeho nejšťastnějším. Jiří Pomeje se marně snažil vyhnout operaci hrtanu, kterou mu lékaři doporučovali dávno předtím, než ji nakonec podstoupil. Jiří se ale zákroku bránil, co mu síly stačily. Kromě naděje na vyléčení z rakoviny to totiž znamenalo, že přijde o svůj charismatický hlas.

Proto se pokoušel najít alternativní způsob léčby, až se rozhodl, že rakovinu „vyžene“ hladovkou. Zpočátku to vypadalo, že to zabírá, umělec si výsledky chválil. Ještě na Štědrý den o sobě dával vědět svým fanouškům, kteří mu drželi pěsti.

Bohužel radikální léčba nabrala nežádoucí směr a dva dny nato byl Pomeje převezen do nemocnice, kde nakonec operaci hrtanu stejně podstoupil a lékaři mu voperovali tzv. slavíka, tedy přístroj, pomocí něhož komunikuje. Tenkrát byl Jiří zlomený, ale denně ho chodila podporovat manželka Andrea.

Tehdy Jiří Pomeje pevně věřil, že do roka se dá dohromady a letos už budou s Andreou a dcerou Aničkou zase fungovat jako normální rodina. Právě teď ale Jiří bojuje znovu o život. Rakovina se mu vrátila a napadla mu kosti. Navíc zůstal sám jako kůl v plotě. Jeho žena Andrea se rozhodla z nefunkčního vztahu odejít a našla si přítele, pokrývače Petra Plačka.

Ačkoliv je Pomeje odhodlaný s nemocí bojovat, lékaři si s ním nevědí rady. Chemoterapie prý nemá v jeho případě smysl a operace napadených tkání není podle lékařského konzilia možná. Nezbývá tedy než doufat a držet mu palce.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 24. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  108
 • Super
  43
 • Cože
  35
 • Trapas
  30
 • Sladký
  20
 • Haha
  17
Komentáře