Zemřel v bolestech! Herec Pecha nemohl vycházet z domu, v divadle se neukázal rok

Celou kariéru rozdával radost filmovým divákům a zvlášť po boku Bolka Polívky si užíval života plnými doušky. Pak ale Jiřího Pechu dohnal především divoký život. Přišla rakovina prostaty, také žaludeční vředy a problémy s ledvinami. Jeho stav zašel dokonce tak daleko, že nakonec zemřel pravděpodobně ve velkých bolestech. Poslední rok prý Pecha prakticky nevyšel z domu.

Byl jako nezřízená střela, zejména s Bolkem Polívkou platili za nerozlučnou dvojici, která si nenechala ujít žádný mejdan. Pak se ale možná až příliš bohémský život začal podepisovat na jeho zdraví. A právě to se herci Jiřímu Pechovi, který včera zemřel, stalo osudným.

O jeho zdravotních patáliích toho bylo napsáno hodně: Pechu trápila celá řada problémů, které nepochybně právě s alkoholem souvisely. Bojoval s vážnou nemocí žaludku, měl problémy s ledvinami, také vředy a v neposlední řadě i rakovinu prostaty.

Právě nemoci ho také začaly značně limitovat v herecké kariéře. Pecha býval ikonou Divadla Husa na provázku, fanoušci si ho pamatují hlavně z role babičky ze hry Babička – fetišistická revue.

A jak se ukázalo, v divadle se kvůli zdravotním problémům neukázal už více než rok.

Jiří Pecha zemřel ve věku 74 let.

Jiří Pecha zemřel ve věku 74 let.

Jak informuje Blesk, naposledy se tak stalo loni v březnu. Pecha dokonce musel kvůli zdravotním problémům odmítnout i pozvánku na derniéru zmíněné hry Babička, která proběhla na podzim.

Jiří Pecha a jeho pověstný plnovous

Jiří Pecha a jeho pověstný plnovous

Nepochybně tak anděl z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag trpěl takovými bolestmi, že už ani nemohl chodit. Ostatně už před čtyřmi lety prohlašoval, že pro něj je každé ráno utrpení už jen vstát z postele. 

„Mám to horší než Ježíš, zmrtvýchvstání mám každé ráno,“ prozradil v rozhovoru pro Aha!

Pechovi tak nepomohlo ani to, že se v pozdějším věku dokázal zbavit závislosti na alkoholu a přestal dokonce i kouřit.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat