Poslední rozloučení s Jiřím Pechou (†74): Zpívala Olmerová, nechyběl Donutil ani Polívka

S hercem Jiřím Pechou se přišla rozloučit celá řada umělců v čele s Miroslavem Donutilem. | foto: Koláž Expres.cz

S hercem Jiřím Pechou (†74), který zemřel minulou středu, se přišla naposledy rozloučit řada jeho dlouholetých spolupracovníků, přátel a fanoušků. Velký kamarád Bolka Polívky se proslavil ve filmech Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Babovřesky či Pupendo. Mezi smutečními hosty nechyběli Bolek Polívka, Miroslav Donutil, Arnošt Goldflam nebo Milan Uhde a další.

Brněnské krematorium v úterý 5. března ve 14 hodin praskalo ve švech! Poslední rozloučení s Jiřím Pechou přilákalo stovky lidí, z nichž mnozí se do síně ani nevešli a museli se loučit venku.

Nechyběla rodina, ale ani celá řada umělců a osobností známých z divadelních prken a televizní obrazovky. Dorazil Bolek Polívka, jeho syn Vladimír i Chantal Poullain, nechyběl ani Miroslav Donutil s manželkou Zuzanou, dramatik Milan Uhde, Arnošt Goldflam nebo Václav Svoboda. Do Brna přijel i režisér Jiří Strach.

Ve smuteční síni pak mimo jiné zazněla také píseň Čekej tiše, kterou nezapomenutelným způsobem nazpívala zpěvačka Eva Olmerová.

Poslední rozloučení s Jiří Pechou, který svůj umělecký život spojil s Brnem a spoluzakládal slavnou divadelní scénu Husa na provázku, trvalo asi půl hodiny.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat