Do seriálu bych nešel, peníze zase tolik nepotřebuji, řekl Expresu Jiří Mádl

Herecký sympaťák Jiří Mádl (32) se proslavil komerčními trháky Snowboarďáci a Rafťáci. Ale už do této sféry nechce být zařazován, nejde kvůli penězům přes mrtvoly a odmítá dobře placené práce. Proč by nikdy nešel do nějakého nekonečného seriálu, jako je třeba Ulice či Ordinace v růžové zahradě?

Herec Jiří Mádl se v rozhovoru pro Expres rozpovídal mimo jiné i o své herecké kariéře a jako jedno z témat přišly na přetřes nekonečné seriály, které okupují hlavní vysílací čas soukromých stanic. Prý nechce působit namyšleně při svých slovech o profláknutých televizních projektech, jen by rád vysvětlil, proč by takovou nabídku do seriálu nepřijal.

„Když půjdete hrát do muzikálu, do seriálu, tak vás bude znát hodně lidí, budou vás znát všichni, ale vy to vlastně nechcete, vy chcete dělat tu královskou disciplínu. Buď hrát v hodně dobrém divadle, nebo točit celovečerní filmy,“ začal své vyprávění sympatický herec, který se nyní spíše profiluje jako režisér.

Sám ale přiznává, že to nemá vůbec jednoduché, když se vydal po trnité cestě, která je daleko obtížnější, než aby se vrhl jako spousta herců po hlavě do televizního projektu. I když vám přinese finanční stabilitu.

„Je to hrozně těžký se v tom udržet. Vyžaduje to čím dál tím větší pokoru a čím dál tím větší práci. Čím déle v tom jsem, tím víc to cítím,“ řekl zamyšleně Jiří.

Mádl už pár nabídek do seriálů či muzikálů dostal, ale nakonec je musel odmítnout, protože nechce jít tímto směrem. Na druhou stranu přiznává, že své kolegy v seriálech chápe.

„Nechci, aby to vypadalo, že na to koukám spatra nebo špatně, to vůbec ne. Naopak, já patřím mezi ty, kdo přemluví spoustu herců, aby do toho šli, protože herec má hrát. Myslím si, že je to pro ně super, protože tím získají ekonomickou stabilitu a můžou pak dělat nějaký projekt, který jim nevynese žádné peníze, ale bude to to gró, proč si tuhle práci zvolili v nějakém věku,“ popisoval Mádl.

Bavili jsme se i o vážných tématech.

Bavili jsme se i o vážných tématech.

Dle svých slov nechce vypadat tak, že potřebuje ke kariéře role v televizi, aby byl vidět, nebo že nutně potřebuje peníze.

„Já na to nekoukám blbě, ale i když mi to nabízeli, protože jsem nemusel, tak jsem do toho nešel. Nemusel jsem kvůli rodině, protože žádnou nemám, já toho moc nepotřebuju, ale chápu herce, kteří musí živit děti, platit kroužky, hypotéku. Já moc peněz nepotřebuju. Zatím,“ uzavřel herec toto téma.

Jiří Mádl teď bude točit svůj třetí celovečerní film: Vlny, ale na herectví také nezanevřel. Dokonce občas zajde na casting na zahraniční film.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat