Příběh Hany Krampolové: Jak učitelka ze školky spadla do propasti anorexie a alkoholu

Žena Jiřího Krampola Hanka je v kritickém stavu. | foto: Koláž Expresu

Kdysi se současná manželka známého herce Jiřího Krampola (80) Hana, tehdy ještě jako učitelka v mateřské škole, pochlubila svému muži, že ji děti oslovují „Haničko, sluníčko“. A Jirka se divil: „Tebe? A sluníčko? To tě asi neviděly po ránu...“ Tuto příhodu vyprávěla s úsměvem před šestadvaceti lety krátce po svatbě. Tehdy ještě netušila, že se stane neslavnou celebritou, jež časem spadne do závislosti na alkoholu a prášcích, trpící úzkostí ze samoty a poruchou příjmu potravy.

Když se 19. února 1993 Jiří a Hana Krampolovi brali, jemu bylo čtyřiapadesát a jí jednatřicet let. Sama Hanka Krampolová (57) před časem dokonce přiznala, že Krampola ke svatbě přinutila lstí. Ten se totiž po třech rozvodech do chomoutu dvakrát nehnal.

„Domluvila jsem se s panem Šimkem tak trochu za Jiříčkovými zády. Zjistila jsem si, kdy nebudou hrát, a protože mi pan Šimek řekl, že 19. února mají volno, šla jsem za Jirkou a řekla mu, že se 19. února vezmeme. Jirka mi řekl: ‚Já nemůžu, to hraju.‘ A já mu řekla: ‚Nehraješ.‘ Takže byla svatba,“ přiznala před časem Krampolová, která je původním povoláním učitelka v mateřské škole.

Poté, co se poznala s Krampolem, ale Hana na své původní povolání zanevřela, odešla za Jirkou do divadla, kde se živila jako uvaděčka a prodavačka. Díky manželství s Krampolem si dokonce vyzkoušela, jaké je to být herečkou, když ji Vít Olmer obsadil do své komedie Waterloo po česku (2002), ve které si zahrála s Evou Holubovou, Emílií Vášáryovou či Janou Paulovou.

Ačkoliv si Krampol svatbou s učitelkou ze školky mladší o třiadvacet let nejspíš sliboval, že se o něj bude ve stáří starat, vše je jinak. Zatímco herec v osmdesáti letech stále pracuje a vydělává, Hanka Krampolová je v posledních letech v domácnosti a tropí jeden skandál za druhým.

Problémy s alkoholem před časem přiznala sama Krampolová. „Co se týče problémů, přiznávám, že po smrti mé maminky v mém životě hrály velkou roli alkohol a prášky. Jirka mi byl oporou a dostal mě z toho,“ prozradila Krampolová, která se z alkoholové pasti ale nikdy nedostala. Před téměř dvěma lety dokonce kvůli své závislosti skončila v psychiatrické léčebně. Lékaři tehdy apelovali na Krampola, aby ji již nikdy nepustil k alkoholu, jinak jeho žena zemře. Přes všechna varování ale dál pila.

„Neměla bych pít, ale někdy si můžu dát,“ tvrdila nám Hana na oslavě osmdesátých narozenin svého muže, kde do sebe klopila jednu skleničku červeného vína za druhou. Nutno připomenout, že to bylo přesně rok po jejím propuštění z Bohnic, kam se už nikdy nechtěla vrátit. „Do blázince se rozhodně vrátit nechci, kradou se tam cigarety,“ tvrdila Krampolová.

Slabost pro alkohol a tišicí prášky ale nebyla její jedinou neřestí. Hanka Kramplová je totiž nejslavnější kleptomankou českého showbyznysu. V květnu roku 2011 byla hned několikrát přistižena při krádeži. Jednou ukradla zboží v hodnotě 499 korun a o deset dní později kradla kosmetiku v hodnotě 528 korun. Z průšvihu ji musel dostat až Krampol, který za svou ženu zaplatil tučnou pokutu.

Jiří Krampol si sice bral o téměř čtvrt století mladší učitelku v domnění, že se o něj bude na stará kolena starat, jejich role se ale nyní zcela obrátily. To před časem přiznala i sama Krampolová, že jí přijde, že zatímco ona stárne, Jirka mládne. A vypadá to, že dobře věděla, co říká. Ačkoliv herec loni oslavil osmdesáté narozeniny, trne hrůzou o zdraví a život své ženy.

Komentáře