jít naiDNES.cz

Jiří Krampol: Moje žena byla závislá na třech drogách, je to moje vina

Jiří Krampol si konečně může oddychnout. | foto: Expres.cz: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

Jiří Krampol (81) si vzal o mnoho let mladší ženu, která bývala krásná a vitální. Alkohol a léky ji nakonec dostaly až na samotné dno. Píše se, že Hana Krampolová (58) do toho spadla kvůli nicnedělání. To ale herec popírá: „To jsou nesmysly! Byla skoro ředitelkou mateřské školky!“

Všude se píše, že vaše žena je v blázinci. Na jakém je oddělení?

Ona je teď na oddělení, kde se doléčují závislosti na drogách. Ona byla závislá na třech drogách.

Na jakých?

To se stalo po těch úrazech, co měla s kotníkem a ramenem. Brala prášky na bolest. Pak pochopitelně, protože nemohla spát, něco na spaní. Na to si někdy dala víno a to je svinstvo, tak vznikají ty závislosti.

Má k závislostem vaše žena predispozice?

Samozřejmě že ne. Nemá žádný vrozený vztah k chlastu, nebo co se to pořád píše za nesmysly.

Píše se, že vaše žena většinu života nepracovala, což jí k závislostem dopomohlo.

To jsou nesmysly. Ona byla skvělá učitelka ve školce, dokonce se měla stát ředitelkou. Dělala to výborně! Jednou jsme byli s Hankou ve Státech a ona si tam hrála s dcerou jednoho boháče. Když ten viděl, jak je ta dcera s mou ženou šťastná, jak se směje na celé kolo, chtěl Hanku, aby pro něj pracovala jako chůva.

A jak to dopadlo?

Musel jsem mu vysvětlit, že to samozřejmě nejde, že žijeme v Česku a že těžko může být Hanka za oceánem.

Ve školce ale přestala pracovat krátce poté, co jste se seznámili.

To je pravda, je to moje vina. Jsme spolu šestadvacet let a ona s tím sekla hned. Já v té době jezdil s představeními po republice. Dělali jsme ty ankety k Nikdo není dokonalý. Já byl věčně pryč, ona jezdila s námi a pomáhala nám. Dělala všechny produkční věci, pomáhala s dekorací, pomáhala s organizací, rovnala židle, obvolávala lidi.

Jak jí to šlo?

Dělala to dobře. To vůbec není tak, že by byla nějaká neschopná, naopak.

Kromě toho, co ještě dělala za zaměstnání?

V televizi jsme dělali pro Top Star rubriku Deníček. Mělo to velkou sledovanost a Haničku to bavilo. Měla výborné nápady, bylo to dělané takovou zábavnou formou. Jenže pak to zrušili. Tohle kdyby dělala dál, bude ji to naplňovat.

Kdy se to tedy pokazilo?

Je to moje vina, rozmazlil jsem ji. Měl jsem tehdy docela dobré peníze, a tak jsme jezdili po světě. Já nejsem šetřivý, rád si ty peníze užiji. Jenže pak se to pokazilo všechno těmi úrazy.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat