jít naiDNES.cz

V hlavě má jen cigára! Jiří Krampol navštívil Hanku v Bohnicích a zoufá si

Jiří Krampol je zdrcený ze stavu své manželky Hany. | foto: koláž expres

Sotva si Jiří Krampol (81) oddechne, že jeho žena přibere pár kilogramů a konečně začne jíst, přijde další rána! Hana Krampolová je z odvykačky v Červeném Dvoře zpátky, teď leží v Bohnicích. Psychicky je na tom ale špatně. „Nic ji nezajímá, jenom se ptá jako kolovrátek na cigára!“ říká zoufalý herec.

„Potřebuju kouřit!“ tak zněla první slova Hany Krampolové poté, co poprvé po bezmála měsíční odmlce viděla svého manžela Jiřího Krampola.

Hanu Krampolovou v úterý převezli z léčebny v Červeném Dvoře do pražské psychiatrické léčebny v Bohnicích. Jelikož v Červeném Dvoře musela být izolovaná a nikdo k ní nesměl, je logické, že za manželkou Jiří Krampol přispěchal, jakmile to bylo možné.

Jenže ani tentokrát ho Hančin stav nepotěšil, naopak. Začala zaplať pánbůh jíst, přibrala šest kilo, ale v hlavě má stále jenom cigára,“ svěřil Krampol Blesku.

Je logické, že je zdrcený z toho, kam až to zašlo. Na stará kolena se těšil, že se svou mnohem mladší manželkou Hanou si užijí klidný důchod, budou spolu trávit mnohem víc času, cestovat nebo chodit na procházky se psem. 

Jenže zřejmě nic z toho se nestane, protože závislost na lécích a předtím také na alkoholu Hanu Krampolovou nenávratně poznamenala.

Jiří Krampol přinesl své ženě do léčebny dokonce knížky. Marně, Hanu to prý nezajímá. 

„Ona se už neumí chovat normálně, doma uklidit, uvařit a povídat si...,“ zoufá si herec. Nic ji nezajímá. Ani muzika, a to hrávala na klavír, ani četba, nebo když povídám o našich známých. Jenom se ptá jako kolovrátek na cigarety!“ říká zlomený herec, který dodnes pracuje a hraje divadlo.

„Má pocit, že jí ubližuju, když nemůže domů. Nemůžu se ale zhroutit, snažím se být silný,“ dodal Jiří Krampol. 

Místo aby se o něj mladší manželka postarala, musí se starat on. Naštěstí je herec společenský, má hodně přátel a na nohou ho drží hraní. Bez toho by tady už prý nebyl.

Fotogalerie

Komentáře