jít naiDNES.cz

Exkluzivně: Jiří Kajínek se chce očistit. Víme, co chystá!

Dosáhl sice vytoužené svobody, to mu ale nestačí. Jiří Kajínek chce očistit své jméno. Zastupovat ho bude renomovaný advokát Jan Černý a chystá právní kroky!

Téměř čtvrt století bojoval o zproštění viny či prezidentskou milost. Přestože to vypadalo již beznadějně, loni v květnu mu ji překvapivě udělil prezident Miloš Zeman. Nejdřív by se mohlo zdát, že se Jiří Kajínek, který má sedmiletou podmínku, sebere a vycestuje do teplých krajů, kde dožije, ale vše je jinak.

Poslední rok na svobodě rozhodně nepromarnil. Podle exkluzivních informací Expresu by jeho právní zástupce Jan Černý měl v nejbližších týdnech podat návrh na povolení obnovení řízení. Naše informace nám potvrdil sám Kajínek.

Ano, je to pravda. Nerad bych to zakřikl, protože se to může povést, ale taky nemusí. Uvidíme, jak to dopadne, ale jsem plný optimismu,“ sdělil nám nejslavnější český omilostněný trestanec.

Nutno ale připomenout, že to není poprvé, co se Jiří Kajínek pokouší o obnovení svého procesu. Dosud ale vždy neúspěšně, ačkoliv mu to slibovalo hned několik ministrů spravedlnosti. Tentokrát je ale vše jinak. Jiří Kajínek je na svobodě a čin je stejně již promlčený. Tedy i kdyby se nakonec ukázalo, že vraždil opravdu někdo jiný, nikomu by žádný postih nehrozil.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:15 5. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  22
 • Cože
  10
 • Trapas
  10
 • Tvl
  7
 • Haha
  6
 • Sladký
  5
Komentáře