Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Kajínek o večeři s Bartákem: Bylo to super, přišel i senátor! Jarda není čuně, řeknu vám proč

  Jiří Kajínek promluvil o slavnostní večeři s Jaroslavem Bartákem. | foto: Instagram Jiřího Kajínka

  Hodně zajímavá a nečekaná sestava se na Valentýna sešla v restauraci nedaleko Pražského hradu. Vévodila jí dvojice známých bývalých vězňů Jiří Kajínek a Jaroslav Barták, který je médii a veřejností nelichotivě označován jako „doktor čuně“ kvůli tomu, že byl odsouzen za znásilňování svých asistentek. Kajínek, který je na rozdíl od něj populární celebritou, Expresu vysvětlil, jak setkání probíhalo. Také nám řekl, proč je ale podle něj Barták nevinný.

  Slavnostní večeři uspořádal sám Jaroslav Barták, který je na svobodě od loňského září. Propuštěn byl na podmínku, původně si měl odpykat čtrnáct let, k nimž byl pravomocně odsouzen v roce 2013.

  Bývalý úspěšný lékař je totiž zakladatelem a po návratu z vězení opět šéfem pražské odnože Lions Clubu, mezinárodní humanitární organizace, která vznikla v Americe už roku 1917 a dnes má přibližně milion a půl členů. Sám Barták tento klub označuje za pokračovatele svobodných zednářů.

  Valentýnská večeře se Lvy.

  #lviklub #lionsclubs #lionsclub #restaurantlvidvurpraha

  15. února 2023 v 12:45, příspěvek archivován: 17. února 2023 v 14:02

  „Je to prestižní záležitost, ostatně pan Barták klub zakládal s podporou papeže. Jednou za měsíc mají setkání na Pražském hradě, ve Lvím dvoře. Pozval mě tam i s paní doktorkou,“ vysvětlil nám Jiří Kajínek.

  Ten si večeři si společně s dlouholetou partnerkou, která na něj čekala i v době, kdy si odpykával trest odnětí svobody, náramně užil.

  „Večeře byla perfektní. Pan Barták byl nadšený, podávala se kachna, ta byla úžasná, také slovenské lokše a k tomu všelijaké druhy vína, dělala se ochutnávka. Ještě byla i knedlíčková polévka a pak došlo na dort. Bylo to super. Hlavně jsme si všichni povídali, kdo co zažil a nezažil. Všichni byli samozřejmě zvědaví na to, co jsem zažil já a jak jsem to mohl přežít,“ usmívá se Kajínek.

  „My jsme z toho měli trochu obavu, já totiž předpokládal, že hromada těch členů bude se mnou mít problém se sejít, protože co si budeme povídat, jsem kontroverzní. S paní doktorkou jsme si říkali, že tam možná budeme tři nebo čtyři hodiny, ale nakonec to bylo fajn. My jsme se asi o půlnoci vrátili do Brna, ale ostatní tam zůstali. Jarda mi pak volal, že všichni byli nadšení,“ dodává.

  Jaroslav Barták u soudu

  Strach měl z toho důvodu, že se v Bartákově klubu i přes jeho špatnou pověst sdružuje celá řada vlivných lidí z řad vyšší společnosti.

  „Byla tam hromada zajímavých lidí. Dokonce i jeden velvyslanec a senátor! Ten klub je stále prestižní, navíc ti lidé vědí, jak to s panem Bartákem bylo. Že to bylo jinak,“ popisuje Kajínek, který ale jména dalších aktérů prozradit nechtěl.

  Jak přesně to s Jaroslavem Bartákem podle nejslavnějšího českého vězně, který zdejší kriminální prostředí zná jako své boty, bylo, jsme se ani nemuseli ptát. Jiří Kajínek, jehož pobavila i řada kritických komentářů na Instagramu, spustil sám.

  „S panem doktorem Bartákem se znám už takových sedm osm let. Znám skutečnosti o jeho případu, viděl jsem smlouvy, materiály. Média z něj udělala doktora čuněte a zrůdu, která znásilňovala chudinky asistentky, protože je tak strašně ošklivý, že by si jinak užít nemohl. Ujišťuji vás ale, že realita je úplně jinde. Doktor Barták měl s těmi asistentkami smlouvy a platil jim za to peníze!“ říká Kajínek.

  „Bude to znít ošklivě, ale byly to normální prostitutky. Ony ho potom chtěly vydírat a celé to skončilo tímhle fiaskem,“ krčí rameny.

  Právě přesvědčení, že je Barták nevinný, je prý důvodem, proč se s ním „mírovský mág“ přátelí.

  „Kdyby to bylo tak, jak se říká a jak to vnímá veřejnost, to bych se s ním nebavil. Já nesnáším násilí, a to zejména na ženách, dětech a starších lidech. To bych nemohl. Prostě ale vím, že to je jinak,“ vysvětluje Kajínek, který si Bartáka dokonce vysloveně lidsky váží.

  „Doktor Barták je chytrý člověk, žádný zoufalec. Už ve svých osmnácti nebo dvaceti letech měl svou první audienci u papeže, celkově se s ním viděl pětkrát. Dokonce se potkal s královnou Alžbětou II. Měl obrovské kontakty s lidmi na nejvyšší úrovni,“ říká Kajínek.

  Je rozhodně pravda, že se o Jaroslavu Bartákovi v minulosti psalo právě jako o úspěšném lékaři a manažerovi s kontakty v té nejvybranější společnosti. Když v roce 2008 uspořádal „Lví plavbu“ na oslavu vzniku klubu a zároveň i svých padesátých narozenin, dorazilo dvě stě hostů. Bylo mezi nimi dvacet velvyslanců, ti z Vatikánu a Izraele dokonce pronesli projev. Dorazil i tehdejší expremiér a budoucí prezident Miloš Zeman, hned několik poslanců, senátorů či hejtmanů.

  Pikantní okolností přátelství Jaroslava Bartáka a Jiřího Kajínka je, že druhý jmenovaný prý tomu prvnímu tak trochu pomohl na svobodu. Barták byl později odsouzen ještě na dalších osmnáct let za to, že měl ve vězení střádat plány na pomstu a chtěl zavraždit tři lidi, kteří proti němu svědčili.

  „Bude to znít blbě, ale pan doktor Barták je mi svým způsobem zavázaný. Když ho znovu odsoudili na osmnáct let za přípravu vraždy, což bylo naprosto protizákonné, natočil jsem videa, kde všechno vysvětluji. Jára Barták vzal tahle videa, poslal je soudu a nakonec byl osvobozen,“ usmívá se Kajínek a jedním dechem vysvětluje, jak se věci měly.

  „To byste musel přípravu vraždy napařit všem vězňům. Jde totiž o vězeňský folklor, všichni mluví o tom, komu se pomstí a koho nechají zabít. Jsou nasr*aní. Ale kolik vrahů vylezlo z vězení a skutečně šli zabít soudce? Nikdy nikdo! Jsou to prostě vězeňské řeči a doktoru Bartákovi za ty řeči dali osmnáct let,“ uzavírá Jiří Kajínek.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:00 sobota 17. června 2023. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   25
  • Haha
   19
  • Super
   14
  • Tvl
   11
  • Cože
   7
  • Sladký
   4
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...