jít naiDNES.cz

Poslední sbohem Munzarovi: Proč Kraus a Dvořák museli sedět daleko od rodiny?

Jiří Dvořák a Ivan Kraus na posledním rozloučení s Luďkem Munzarem v Národním divadle seděli v uctivé vzdálenosti od Báry Munzarové i jejích starších sester. | foto: Koláž Expres.cz

Posledního rozloučení s Luďkem Munzarem (†85) v Národním divadle se zúčastnily stovky lidí v čele s jeho blízkými a kolegy. Nechyběli ani Jiří Dvořák (51) a bratr známého moderátora, spisovatel Ivan Kraus (79), kteří pietní akt pozorovali z uctivé vzdálenosti. Není divu. Jejich vztahy s rodinou známého herce nejsou zrovna idylické.

I když manželství Báry Munzarové a Jiřího Dvořáka vzalo za své před deseti lety, čas všechny rány rozhodně neotupil. Bývalý zeť Luďka Munzara si pietní akt ve zlaté kapličce sice nenechal ujít, od rodiny slavného herce se raději držel dál. V hledišti seděl až tři řady za Bárou Munzarovou, jejím manželem Martinem Trnavským a dcerou Aničkou a zbytkem rodiny.

Vše nasvědčuje tomu, že nechtěl v den posledního rozloučení jitřit staré rány a budit zbytečný rozruch. Zřejmě má v blahé paměti fakt, že v době krize manželství s Munzarovou dali její rodiče jasně najevo, na čí straně jsou. Oblíbený herec tehdy musel rychle sbalit kufry a opustit modřanskou vilu.

Dvořák se v hledišti divadla, kam vešel s kyticí rudých růží, setkal i s Ivanem Krausem, s nímž se dal hned do řeči. I on seděl v uctivé vzdálenosti od rodiny Munzara a jeho dcery Johany, které byl otčímem.

S matkou, loutkoherečkou Naděždou Munzarovou, po jejím rozvodu s Munzarem emigrovala spolu s jejím novým partnerem, tedy Ivanem Krausem. Svého otce Luďka Munzara proto dlouhá léta neviděla. Později se naštěstí podařilo všechno alespoň částečně dohnat a napravit.

„Rozvod má vždy více důvodů. Asi to tatínkovi a mamince neklapalo. S otcem se teď už ale naštěstí vídám velmi často. I se sestrou Bárou a otcovou další ženou Janou Hlaváčovou a jsem ráda, že jsou všichni v pořádku,“ svěřila se před lety Super.cz Johana Munzarová.

Jiří Dvořák, podobně jako Ivan Kraus, nechyběli na posledním sbohem Luďku...

Jiří Dvořák, pod nímž sedí Ivan Kraus.

Není proto divu, že Ivan Kraus na sebe nechtěl v tento významný den zbytečně upozorňovat, zároveň cítil povinnost se s oblíbeným hercem rozloučit, i když jejich vztahy nemusely být zrovna růžové.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:01 sobota 1. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  53
 • Tvl
  44
 • Trapas
  26
 • Cože
  23
 • Haha
  21
 • Sladký
  16
Komentáře