Bartoška se dočkal uznání Slováků: Přebere si speciální ocenění od Milana Lasici

8. června 2017
Jiří Bartoška pojede do Košic, převezme si tam totiž speciální ocenění z rukou prezidenta největšího filmového festivalu na Slovensku Milana Lasici. Včera o tom informoval během tiskové konference v přistaveném vagónu na bratislavském vlakovém nádraží.

Art Film Fest se řadí mezi prestižní mezinárodní události, na které každý rok zavítá mnoho celebrit.

Stejně jako v Karlových Varech se tam zároveň udílí celá řádka cen, mezi nimi letos i zbrusu nové ocenění prezidenta festivalu Milana Lasici (77).

Ten na včerejší tiskové konferenci, která se konala na prvním nástupišti vlakového nádraží v Bratislavě, oznámil, že si historicky první cenu v této kategorii odnese jeho kolega Jiří Bartoška (70), který je též prezidentem filmového festivalu.

Ten si ocenění z Art Film Festu odnesl už v roce 2001, ovšem v kategorii Hercova mise. V té letos zabodoval Ondřej Vetchý. Za výrazný přínos do oblasti kinematografie si v rámci kategorie Zlatá kamera odnese cenu také český režisér Jan Hřebejk.

Lasica i Bartoška jsou milovníci golfu. Zahrají si spolu?

Lasica i Bartoška jsou milovníci golfu. Zahrají si spolu?

Lasica jakožto vášnivý golfista mimo jiné vyjádřil přání, aby se Bartoška spolu s ním v rámci festivalu účastnil golfového turnaje, který se bude konat v Košicích.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:00 pátek 6. října 2017. Anketa je uzavřena.

  • 12
  • 9
  • 8
  • 8
  • 8
  • 7
Komentáře