Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Bartoška společně s manželkou na filmu o Havlovi: Navzdory nemoci vypadá skvěle

  Na slavnostní premiéře dokumentárního filmu „Tady Havel, slyšíte mě?“ se objevila řada hvězd. V jízdárně Pražského hradu se ukázal i prezident mezinárodního filmového festivalu Jiří Bartoška společně s ženou Andreou.

  Jiří Bartoška navzdory onkologickému onemocnění, se kterým bojuje již podruhé, vypadá skvěle a od diváků sklízí obdiv za svou poslední roli v seriálu Smysl pro Tumor, kde si zahrál dědu Antonína, pacienta onkologického oddělení, který umírá na rakovinu mozku. Herec v době natáčení nevěděl, že ho nemoc potká i v reálu.

  Je tedy pochopitelné, že Bartošku moc nevídáme. Když se ale rozhodne ukázat na veřejnosti, vždy je to po boku své manželky Andrey Bartoškové, a úsměvy nešetří. Tak tomu bylo i na filmové premiéře dokumentárního filmu o bývalém prezidentovi Václavu Havlovi.

  Jiří Bartoška s manželkou Andreou na premiéře filmu Tady Havel, slyšíte mě?
  Jiří Bartoška s manželkou Andreou na premiéře filmu Tady Havel, slyšíte mě?
  Andrea Bartošková na premiéře filmu Tady Havel, slyšíte mě?

  Na slavnostní premiéře v prostorách Jízdárny Pražského hradu nechyběl ani nynější prezident Petr Pavel, prezidentka Čaputová a řada dalších významných hostů včetně Dagmar Havlové.

  Dokumentární film Petra Jančárka Tady Pavel, slyšíte mě? představuje dosud nepublikované záběry z posledních tří let života Václava Havla. Diváci jsou svědky Havlova blízkého vztahu s dalajlámou, Madeleine Albright, Milošem Formanem nebo Joan Baez.

  „S Václavem Havlem jsem začal spolupracovat v roce 2003. Naše vztahy charakterizovala naprostá otevřenost a důvěra ze strany Václava Havla a moje absolutní zodpovědnost vůči němu. Během posledních let Havlova života tak mohlo vzniknout přes dvě stě hodin unikátního, dosud nikde nepublikovaného materiálu, který se pak stal základem celovečerního dokumentu,“ říká režisér Petr Jančárek.

  Fotogalerie