Režisér Adamec ve finančních problémech: Musel sáhnout na rodinné úspory!

14. února

Jiří Adamec promluvil o finančních problémech během natáčení filmu Léto s gentlemanem. | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt

A je to venku! Jiří Adamec a Jaromír Hanzlík slavnostně uvedli svůj film Léto s gentlemanem, k němuž nejenže Hanzlík napsal scénář a Adamec film zrežíroval, ale společně jej i zafinancovali z vlastních úspor. Byli na tom finančně dokonce tak špatně, že si slavný režisér musel půjčit od blízkých přátel.

Když se Jaromír Hanzlík a Jiří Adamec rozhodli společně natočit celovečerní film Léto s gentlemanem, netušili, že to bude tak obtížné. Ačkoliv jsou oba mistři svého oboru, nepředpokládali, že bude takový problém sehnat potřebné finanční prostředky. Adamec přímo na premiéře přiznal, že začali, aniž by měli všechny potřebné peníze pohromadě.

„Finanční problémy byly. Spočívalo to v tom, že jsme s tím projektem přišli na přelomu roku 2017 a 2018 a v létě 2018 jsme už chtěli točit. To je trošku na hranici šílenství. To se v českých poměrech nevyskytuje. Na film se shání peníze dva i tři roky. My chtěli za půl roku nejen mít peníze na hromadě, ale i točit, neměli jsme pohromadě peníze. Ale začali jsme, protože jsme si s Jaromírem řekli, že to vezmeme na sebe a v případě potřeby to přikryjeme vlastními úsporami,“ prozradil Adamec.

Ten přiznal, že nakonec na rodinné úspory došlo.

„Pro Petra Kellnera to nebudou žádné peníze, pro vás a mě asi ano. Ta částka jde do milionů,“ prozradil slavný režisér.

„Šlo o úspory, které jsme měli jako jistiny pro naše životní zázemí. Řekli jsme si, že do toho jdeme, tak se nedalo nic dělat. Překvapila mě má žena, která mi řekla, ať to natočíme. Tak jsme pro ty peníze šli do banky a něco málo jsem si musel půjčit od kamarádů,“ popisoval Adamec.

Přes toto všechno tvrdí, že pokud se mu investované peníze nevrátí, nezhroutí se z toho.

„Kdybychom to dělali pro peníze, báli bychom se. Ale jelikož jsme to ani já, ani Jaromír Hanzlík nedělali pro peníze, ale z čiré radosti, že můžeme natočit film podle scénáře, který se nám líbí, tak peníze nejsou všechno. Když se vrátí, bude to fajn, když ne, svět se nezboří,“ uzavřel Adamec.

Fotogalerie

Anketa

Režisér Adamec ve finančních problémech: Musel sáhnout na rodinné úspory!

Super 21
Haha 11
Tvl 11
Komentáře