jít naiDNES.cz

Alagič vychvaluje bioplenky: Chceš-li být eko, pořiď si látkové, smějí se matky

Jasmina Alagič Vrbovská mateřství dost prožívá. Nebyla si jistá, zda zvládne přebalování, ale dobře to dopadlo. Když má pleny zdarma a navíc ekologické, jde to prý samo... | foto: Instagram Jasminy Alagič

Moderátorka Jasmina Alagič (30) si naplno užívá mateřství. Že jí syn Sanel, kterého má s manželem, raperem Patrikem Vrbovským (42), změnil život, hlásí do světa každý den a všemu se diví. V jedné ze svých osvětovo-rozněžnělých chvilek prozradila, jak se bála přebalování. Narazila ale na super plenky, navíc ekologicky šetrné, které teď zapáleně doporučuje všem matkám. Ty jí vzkázaly, že jestli chce být tak eko a bio, ať si pořídí plenky látkové. Že propagovat výrobek, který dostala zdarma a ještě za něj případně dostala zaplaceno, není žádný um ani ekologický počin.

„Jedna z věcí, kterých jsem se na mateřství bála, bylo přebalování. Ano, čtete dobře. Když se můj synovec po... a sestra chtěla, abych ho přebalila, říkala jsem jí, že ať to udělá radši sama, pokud nechce mít ze syna mumii,“ svěřila se Jasmina Alagič, která na přebalování rychle změnila názor. 

Stalo se tak poté, co ji oslovila společnost nabízející dětské potřeby včetně revolučních plenek.

„Vzala jsem proto sestřina Eliáše a udělala z něj pokusného králíka. Plenky obstály na jedničku. Navíc se vyrábí ekologicky šetrným způsobem, nejsou z celulózy. Pak můžu přebalovat a nepřemýšlet u toho, kolik kvůli tomu padlo stromů,“ pochvaluje si moderátorka.

„Navíc vím, že je malý v suchu, krásně mu sedí, ani náznak po začervenání na zadečku,“ pokračuje Jasmina v ódě na „plenární“ zázrak, který si oblíbila ona i její sestra.

Zdaleka ne všechny její fanynky sdílí její nadšení pro věci, které dostala k vyzkoušení. Najde se i celá řada kritických hlasů, jež nad problémem přemýšlí trochu víc do hloubky.

„Čím jsou bělené? My používáme látkové a neměnila bych. Ekologické, šetrné k dítěti, design pecka. Prostě top,“ napsala Jasmině jistá Naty.

„No, ekologické... A kde ty použité pleny končí? Na skládce. Dřív nás jako děti přebalovali do látkových plenek, vypraly se, vyvařily, vyžehlily a znovu použily. A pro dětskou pokožku byly určitě lepší. Bohužel na naši pohodlnost doplácí pak příroda,“ přidala se další z maminek, které přiznávají, že je s látkovými víc práce. Na druhou stranu mají za to, že jsou pro jejich děti lepší než plenky jednorázové.

„Každému vyhovuje něco jiného,“ poznamenala smířlivě jiná z maminek, která viděla, že Alagič nechtěně otevřela Pandořinu skříňku a rodičky si málem vjely do vlasů.

Jasmina jako prvorodička mateřství dost prožívá a diví se věcem, které jiné maminky berou jako samozřejmost. Je moc fajn vidět, že si chvíle se Sanelem užívá, že syna nade vše miluje a chce pro něj to nejlepší.

Ale ruku na srdce, neměly by tohle chtít všechny matky?

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře