Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Komentář: Muž by měl být gentleman za každé situace, Rytmus ať už raději nechá Daru

  Rytmus se teď snaží Daru ponížit, ale ztrapňuje sám sebe. | foto: koláž Expres.cz

  Když Dara Rolins (45) koncem března tohoto roku oznámila po vzájemné dohodě s Rytmusem (41) jejich společný rozchod, zdálo se, že něco tak nevídaného a klidného jsme v posledních letech v showbyznysu neviděli. A dokonce jsme o jejich ukázkovém rozchodu napsali pochvalný článek! Jenže jak se říká, člověk míní a bůh mění. Z toho, co se děje mezi expartnery teď, nemůže mít radost nikdo. Leda tak spíše jen pobavená veřejnost.

  Pokud bychom chtěli ukázat na viníka celého marastu, jenž nyní probíhá veřejně před očima úplně všech, kdo nejsou leniví udělat pár kliků, na sociálních sítích Dary Rolins a Rytmuse, káravě zvednutý prst zamíří jednoznačným směrem.

  O jejich rozchodu, respektive spíš o jejich nepartnerství ve smyslu sdílení lože a stolu, se spekulovalo už dlouho. Oba se přestali již před nějakým časem ukazovat vedle sebe na veřejnosti, dovolenou si také trávili po svém. To není zrovna známka zdravého vztahu, a to ani tehdy, když jsou partneři ve vztahu již mnoho let. U Dary a Rytmuse byly tyto spekulace o prozatím nepřiznaném rozchodu navíc podpořeny tím, že oba byli cennější jako společná značka, jenže když pak jejich „reklamní kombo“ přestalo plnit, není divu, že společenští redaktoři začali větřit problém.

  Dara je dlouho nenechala napínat, rozchod za oba oznámila koncem března a dlouho jsme nic tak korektního neviděli. Zdálo se, že se oba dohodli na vlastní cestě, stihli v mezidobí mlčení vyřešit nějaké majetkové otázky a slušně se spolu rozloučili na pomyslné křižovatce života.

  Přesně do té doby, než si Rytmus našel jako partnerku moderátorku Jasminu Alagič (29).

  Chceš-li udělat ze starého muže blázna, dej mu mladou ženu, říkalo se za dob našich prababiček a evidentně to zcela jistě platí stále. My všichni víme, že když se člověk zamiluje, má potřebu o svém vyvoleném všude mluvit, vidět ho v nejlepších barvách, nikdy ho nemá dost a myslí si, že ani my toho nemáme dost. Lidé okolo zamilovaných to vědí také a trpělivě s chápajícím úsměvem čekají, až tahle sladká hrůza přejde a zamilovanost se překlene do racionálního vztahu, v němž se lidé chovají elementárně příčetně a bez emocí.

  S postupujícím věkem se ale (nebo by se měla!) eliminuje možnost, že dospělý, soběstačný a věkem zmoudřelý člověk bude s novým vztahem vyvádět stejně jako prvnička, která právě odevzdala věneček. Rytmus ovšem s novou partnerkou pojal podezření, že našel svatý grál lásky a – možná prve jen neomaleně – Daře skrze veřejný status dal dost nevybíravě najevo, že ona pro něj ta pravá nebyla.

  To se klidně stát může.

  Dara je velká holka a s tím se jistě srovná, ostatně překonala daleko horší věci než rozchod s ořetězovaným a označkovaným raperem. Jenže když už tedy máte potřebu své bývalé po mnohaletém vztahu sdělit, že s ní jste lásku nikdy nepoznali, rozumově vyspělý člověk zvedne telefon a tuto naprosto zbytečnou a hloupou informaci jí sdělí soukromě.

  Dara Rolins musela rodině motocyklisty Josefa Rotrekla, kterého srazila svým...

  Dara Rolins musela rodině motocyklisty Jindřicha Rotrekla, kterého srazila svým vozem a on po třech hodinách svým zraněním podlehl, zaplatit milionové odškodné, dostala podmíněný trest osmnáct měsíců se zkušební dobou na dva a půl roku a tříletý zákaz řízení.

  Když tohle ovšem napíše svým tisícům fanoušků na Instagram, tak zpětnou reakci nemůže čekat jenom pako.

  Dara na urážku od Rytmuse zareagovala nejlépe, jak mohla. Celá udivená se podivila, s kým to vlastně celou dobu žila, a tím by mohla kauza „rozešli jsme se jako přátelé, plácnul jsem blbost“ skončit.

  Bohužel nikoliv.

  Popravdě už ani společenští redaktoři nestíhali sledovat, co všechno začal Rytmus na Instagramu předvádět. Od fotek, které nás vpouštěly pomalu až na Rytmusovu a Jasmininu toaletu, až po smazání všech fotek a písně, kterou Rytmus složil pro Daru. Proč? Nikdo neví. Jednou ta píseň vznikla, jednou je součástí jeho i její minulosti, tím, že ji smaže, jejich společná minulost nezanikne.

  Vrcholem celé ostudy z Východu je poslední vzkaz, kterým se Rytmus snaží Daru ponížit. Prosí ji, aby nechala jeho lásku s Jasminou na pokoji, bohužel pro něj ale Dara Rytmusovi nic nedělá a na jeho trapné chování reaguje jen sporadicky, navíc dle slov obou žen Dara a Jasmina spolu vycházejí.

  Aby „podpořil“ svá slova směrem k ženě, které od počátku rozchodu dával najevo, že s ní snad procházel i peklem, zakázal si hrdinně pod tímto statusem komentáře.

  To asi aby náhodou neslyšel kritiku.

  Ale takhle se to nedělá. Tak předně veřejná síť je veřejná proto, že člověk, který do ní vstupuje a chce ji mít veřejnou, musí být srozuměn s tím, že na jeho akce přijdou reakce. Nikdo si nemůže myslet, že bude mít silový mandát v tom smyslu, že jeho slovo je na veřejném profilu konečné bez možnosti diskuze či oponentury právě s tou veřejností, k níž svoje myšlenky směřuje. Kdo toto nezvládá, měl by veřejný profil okamžitě opustit.

  To je věc první.

  Věc druhá je ta, že i když veřejně známé osobnosti jaksi zčásti patří nám všem – a to udělali Dara a Rytmus správnou věc, když rozchod oznámili sami, aby se v tom nikdo nevrtal – na jisté osobní věci už mají právo jen oni sami. A mezi tyto věci patří „vyříkávání“ si křivd. Jistě, my z toho jako společenské magazíny můžeme těžit a lidé se nad tím mohou bavit jako legrací zadarmo, ale každý útok před očima lidí sedících s popcornem u monitoru logicky vyvolává potřebu toho druhého se bránit potupě. Jsou dvě možnosti, buď to ten jeden vzdá a vydrží se sebezapřením mlčet a nechat ostatní se posmívat, nebo dojde k bludnému kruhu – a tam jsme se hromadně dostali všichni právě teď.

  Do případu „jak Rytmus maže Daru“ se totiž už zapojují i celebrity, které lajkem či komentářem podporují povětšinou slovenskou zpěvačku.

  Je úplně jedno, kdo z těch dvou má pravdu. Je úplně jedno, jestli je skutečnost třeba taková, že Dara píše v noci Rytmusovi zprávy, a proto napsal, ať už ho nechá s Jasminou na pokoji. Je úplně jedno, jestli se ti dva po rozchodu pohádali, a je úplně jedno, kdo opustil koho. Ostatně oba by si měli uvědomit, že kvůli jejich momentálnímu sporu chleba levnější nebude a jejich „vyříkávačky“ jsou naše starosti asi tak na pět vteřin, než se vrátíme k realitě vlastních životů. Ale muž, a to platí vždy a měl by to mít na paměti každý z vás, musí být gentleman za každé situace a v té soukromé, kterou navíc dobrovolně předhodí všem, obzvláště.

  Tady není nad čím dál diskutovat.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:11 čtvrtek 7. února 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   111
  • Trapas
   24
  • Haha
   13
  • Sladký
   9
  • Tvl
   9
  • Cože
   8

  TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

  Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

  Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

  Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz