Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Uhlířova pouť po Andělech: Zapomenutá cena, upovídaná manželka a vtipkování s Ruppertem

  Na předávání Cen Anděl oceněný hudebník jen tak nezapomene. Nejenže Jaroslav Uhlíř (76) získal cenu za celoživotní dílo, soškou byl tak nadšen, že si s ní celou dobu hrál, až ji nakonec v sále zapomněl. A především to chvílemi vypadalo, že mu těch pár minut slávy uzmula jeho vlastní manželka Helena Chladová, která pusu nezavřela. Nejen na pódiu, ale také u rozhovoru pro Expres, kde slavného muzikanta nepustila ke slovu.

  Do síně slávy byl uveden šestasedmdesátiletý skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř. Patří k tvůrcům se vzácným darem psát písně, jež oslovují posluchače hned na první poslech. Z jejich duše cítíme upřímnou laskavost, lidskost a jemný úsměv. Tedy vlastnosti, které dělají náš život krásnější.

  „Dobrý večer, to to tedy trvalo,“ řekl Uhlíř, když přišel na pódium. Oceněn byl v den, kdy měl zároveň svátek. To bylo naposledy, kdy se dostal ke slovu. Většinu času za něj mluvila manželka Helena Uhlířová.

  „Na tomto místě by s ním měl stát Zdeněk Svěrák, který to s ním vydržel tolik let,“ pokračovala paní Uhlířová, která několikrát zopakovala, že není z branže, že je psycholožka. 

  To jí ale nebránilo mluvit dál, zatímco hosté v sále nevěřícně kroutili hlavou, co to má znamenat.

  Dokonce právě kvůli tomuto výstupu se chvílemi neslo sálem, že už možná chápou, proč Jaroslav utekl z domova a nedal o sobě vědět. Jestli doma jeho žena pořád tolik mluví, není pochyb o tom, proč musel na chvíli zmizet.

  Jen se skryl tak dokonale, že ho musela hledat policie na popud právě manželky Heleny. Nakonec se brzy sám přihlásil na služebnu.

  Jaroslav Uhlíř s manželkou seděli u stolu s Matějem Ruppertem.

  To nebyl jediný moment, kdy se Helena chopila své šance. I po skončení večera Expres požádal Jaroslava o rozhovor, protože on sám moc do společnosti nechodí, tudíž je vzácností s ním udělat interview. Jenže jsme se od něj toho moc nedozvěděli, protože paní Chladová se potřebovala vypovídat.

  I když to nemyslela špatně, byla velmi příjemná, ale i tak to chvílemi bylo i trochu nepříjemné, protože samotný hudebník neměl šanci moc promluvit.

  Většinu rozhovoru povídala spíše Uhlířova žena.

  Hudebník si s cenou neustále hrál a dělal grimasy.

  Manželka překvapila i Uhlíře

  Prý jemu samotnému to vůbec nevadí, že má za ženu tak trochu tiskovou mluvčí. I když to pro něj ten večer bylo velkým překvapením.

  „Je zajímavé, že ona neví nic, a pak takto vyjede. Opravdu je to tak, že někam přijdeme, nic, nic, nic, a najednou vyjede, což se stalo dneska,“ smál se Jaroslav.

  Helena prý až na místě zjistila, že by také ráda národu něco řekla, žádnou řeč připravenou předem neměla.

  Manželka Jaroslava Uhlíře celý večer pusu nezavřela.

  „Improvizovala jsem. Jsem dennodenně v ordinaci s rodinami, protože já jsem rodinná terapeutka, takže jsem vybavená na improvizaci,“ prozradila před kamerou psycholožka.

  V rozhovoru dokonce zazpívala i nějaké písničky svého muže a bylo na ní poznat, jak moc je pyšná a dme se pýchou, že zrovna on je jen její.

  Zapomenutý Anděl

  Jen se oba z ceny radovali natolik, až toho Anděla zapomněli v sále, že jim ho při odchodu musel donést jeden z organizátorů akce. 

  Muzikant si v sále zapomněl svou cenu, organizátoři mu ji běželi donést.

  Rozhodně úspěšný hudebník na tento večer jen tak nezapomene. A co vše na sebe prozradil, nebo spíše jeho manželka? Na to se podívejte v našem interview v záhlaví článku.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:49 pátek 26. srpna 2022. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   29
  • Haha
   7
  • Tvl
   7
  • Super
   6
  • Cože
   6
  • Sladký
   5